پنجشنبه, 07 اسفند 1399
پنجشنبه, 07 اسفند 1399
Thursday, 25 February 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۶۹۱ ]

 

گیلان امروز- استاندار گیلان با اشاره به انهدام ۱۰۵ باند قاچاق مواد مخدر و افزایش ۴۵ درصدی کشفیات طی ۱۱ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: گیلان در اجرای طرح برخورد با توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان طی سال جاری با بیش از چهار تن مواد مخدر کشف‌شده، موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده است.

ارسلان زارع در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد به مواد مخدر اظهار کرد: مواد مخدر به‌عنوان مؤلفه‌ای مهم، بسترساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی بوده که مشکلاتی را برای توسعه و شکوفایی جامعه به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به بررسی‌های علمی صورت گرفته و نقش مؤثر اقدامات فرهنگی و اجتماعی به‌موازات برنامه‌های مقابله‌ای در کاهش ابتلا و تقاضا افزود: با گسترش اقدامات فرهنگی، درمانی و بازتوانی می‌توان آسیب‌های مبتلایان به این مواد افیونی را کاهش داد.

به گفته نماینده عالی دولت در گیلان،  اجرای ۲۰۴ طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در استان توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر و نیز برنامه‌های مشابه توسط سپاه در مقابله با تهدیدات اجتماعی، مؤثر بوده است.

وی همچنین با اشاره به انهدام ۱۰۵ باند قاچاق مواد مخدر و افزایش ۴۵ درصدی کشفیات طی ۱۱ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: گیلان در اجرای طرح برخورد با توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان طی سال جاری با بیش از چهار تن مواد مخدر کشف‌شده از نوع تریاک، هروئین، حشیش و شیشه، موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده است.

استاندار گیلان با اشاره به همکاری و مشارکت مردم در اجرای طرح‌های موفقیت‌آمیز مقابله با مواد مخدر بیان کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، سمن‌ها، شوراهای اسلامی و دهیاران و بر اساس یافته‌ها و پژوهش‌های علمی و برنامه‌ریزی مدون نسبت به سبب‌شناسی و رفع مشکلات در نقاط آلوده اقدام شود.

وی ساماندهی معتادان از طریق روش درمان دادگاه مدار را یکی از طرح‌های پیشران در حوزه مبارزه با مواد مخدر دانست که استان‌های دیگر را ترغیب به بهره‌مندی از این الگو کرده و ابراز امیدواری کرد تا شاهد درمان، بازتوانی و کاهش تقاضا در این بخش باشیم.

زارع همچنین بر ضرورت استمرار همکاری شهرداری‌های استان در خصوص اجرای ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر مبنی بر مراکز نگهداری از معتادان متجاهر تأکید کرد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان