یکشنبه, 13 فروردین 1402
یکشنبه, 13 فروردین 1402
Sunday, 02 April 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۲۲۰ ]

 

گیلان امروز- کلید ۱۳۸ واحد مسکونی همزمان با دهه فجر به مددجویان تحت پوشش بهزیستی مازندران تحویل شد.

به گزارش مهر، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران پس از پایان مراسم تحویل مسکن به مددجویان بهزیستی گفت: واگذاری واحد مسکونی به جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و امیدوارم به برکت این ایام معنوی بتوانیم پایه گذار یک حرکت بزرگ در احداث مسکن باشیم.

وی هدف از انقلاب اسلامی را کاهش فاصله بین مستضعفین و متمکنین دانست و افزود: امام خمینی (ره) فرمودند که در حکمرانی اسلامی باید توجه ویژه ای به افراد مستضعف و طبقات آسیب پذیر جامعه شود که همه ما به عنوان مسؤولین این نظام باید این فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی این مسئله مورد غفلت قرار گرفته است، ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی نه تنها خانواده‌های دارای معلولیت در روستاها از امکانات لازم برخوردار نبودند بلکه همه مردم این مناطق از امکانات اولیه محروم بودند.

حسینی پور با بیان اینکه به لطف و عنایت امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و همت مسؤولین در انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به اقشار آسیب پذیر شده است، گفت: امروز هدف گذاری بهزیستی مازندران باید ساخت مسکن برای افراد دارای معلولیت، بازسازی مسکن افراد دارای معلولیت و احداث مسکن برای خانواده‌های تحت پوشش باشد.

وی با بیان اینکه برای ساخت واحدهای مسکونی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلا عوض به جامعه هدف بهزیستی اعطا شده است، افزود: بهزیستی مازندران می‌تواند بخشی از واحدها مسکونی را از طریق مسکن ملی برای جامعه هدف تأمین کند.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه هیچ پروژه‌ای با اهمیت تر از پروژه‌های مسکن خانوارهای تحت پوشش بهزیستی نیست، بیان کرد: باید خانواده‌ها نیازمند شناسایی و با کمک سایر دستگاه‌ها برنامه ریزی جدی جهت خانه دار شدن آنها صورت بگیرد تا حداکثر سه سال آینده مشکل مسکن افراد دارای معلولیت برطرف شود.

وی مسکن را مهمترین مسئله خانواده‌های تحت پوشش دانست و گفت: واگذاری مسکن جزو کارهای پر خیر و برکت انقلاب اسلامی است و هدفگذاری ما احداث خانه‌های ارزان قیمت برای هم استانی‌های عزیز است تا فردی در استان مستأجر نباشد.

شایان ذکر است در پایان به دستور استاندار مازندران ۱۳۸ واحد مسکن به جامعه هدف بهزیستی در سراسر استان واگذار شد.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان