یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
Sunday, 21 April 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۸۹ ]

گیلان امروز - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بستری ۷۰ بیمار بد حال کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان اشاره کرد و گفت: وضعیت گیلان همچنان شکننده است.

به گزارش مهر؛ آبتین حیدرزاده با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۶۹ بیمار کرونایی جدید به بیماران بستری در مراکز درمانی و بیمارستانی استان گیلان اضافه شده است. 

وی با بیان اینکه متأسفانه حال ۷۰ بیمار بد و بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، افزود: در مجموع ۴۵۰ بیمار کرونایی در گیلان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با تأکید بر اینکه همچنان وضعیت کرونا در استان گیلان شکننده است، گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت هفت شهر استان در وضعیت نارنجی هستند که نشان دهنده عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی از سوی شهروندان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها رعایت پیشگیری از ابتلاء و انتقال ویروس کرونا رعایت دستور العمل ها، استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی است، ادامه داد: دورهمی های خانوادگی و دوستانه و شلوغی مراکز خرید از مهم ترین عوامل انتقال ویروس است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شهروندان خواست به محض مشاهده علائم اولیه این بیماری نظیر تب و یا سرفه با مرکز ملی اطلاع رسانی کرونا به شماره ۴۰۳۰ تماس گرفته و یا به مراکز ۳۹ گانه کووید ۱۹ استان که در سایت دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام شده مراجعه کنند.

حیدرزاده با اشاره به آغاز واکسیناسیون کادر درمان و پرستاری، گفت: در مرحله نخست ۱۳۰ نفر از کادر درمان و پرستاران شاغل در بخش های مراقبت های ویژه استان گیلان واکسیناسیون شدند.

وی ادامه داد: ۲۶۹ عدد واکسن سهمیه استان گیلان در مرحله نخست واکسیناسیون است که در دو مرحله به کادر درمان تزریق خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
برچسب‎ها : گیلان, کرونا,

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان