یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
Sunday, 21 April 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۸۹ ]

گیلان امروز- همزمان با سفر امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی به رشت، چند طرح درمانی و فرهنگی آموزش تخصصهای دریایی باقرالعلوم رشت افتتاح و کلنگ احداث ساختمان جدید بیمارستان ولیعصر نیروی دریایی در این مرکز به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی فرماندهی آموزش تخصصهای دریایی حضرت باقرالعلوم(ع)، با سفر امیر دریادار  حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش بخش سی تی اسکن، رادیولوژی، سونوگرافی و تراکم استخوان بیمارستان ولیعصر مرکز تخصصهای دریایی باقرالعلوم رشت نخستین طرحی بود که امروز با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش  افتتاح شد.
دکتر سعیدی نیا رئیس بیمارستان ولیعصر مرکز تخصصهای دریایی رشت گفت: این بخش جدید، ۳۰۰ متر مربع زیربنا دارد و برای احداث آن ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: بخش سی تی اسکن و سونوگرافی این بیمارستان به دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس، رادیولوژی دیجیتال، سیستم سنجش تراکم استخوان و سونوگرافی داپلر مجهز است و روزانه می تواند به حدود  ۲۰۰ بیمار خدمات تشخیصی، درمانی ارایه کند.
در ادامه افتتاح پروژه های عمرانی این فرماندهی ساختمان جدید آتش نشانی و هم چنین سالن اجتماعات و سینمایی عقیدتی  سیاسی  نیز با حضور امیر دریادار خانزادی به بهره برداری رسید.
  این سالن سینمایی با ۵۰۰ متر مربع زیربنا، یکصد صندلی دارد؛ مرمت و بازسازی این مرکز فرهنگی ، سینمایی از بهمن ماه ۹۸ آغاز شد و برای ترمیم آن ۲ میلیارد ریال هزینه شده است.
همچنین کلنگ احداث ساختمان جدید بیمارستان ولیعصر مرکز تخصصهای دریایی باقرالعلوم رشت نیز با حضور فرمانده نیروی دریایی در رشت به زمین زده شد.
قرار است این بیمارستان جدید در زمینی به وسعت ۳ هکتار، با ۱۷ هزار متر مربع زیر بنا در ۶ طبقه و حداکثر تا  پنج سال ساخته شود و برای ساخت آن حدود یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.
فرمانده نیروی دریایی کشور در حاشیه این مراسم گفت: تا پایان امسال دو بیمارستان جدید نیروی دریایی نیز در جنوب کشور افتتاح خواهد شد. 

مرکز آموزش تخصص‌های دریایی نداجا نخستین و تنها پادگان و نمایندگی در بین نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر رشت، مرکز استان گیلان است.

 این مرکز آموزش درجه‌داران جهت بکارگیری در مناطق ۴ گانه نداجا و ستاد نیروی دریایی برعهده دارد. این مرکز همچنین وظیفه آموزش رزم مقدماتی به سربازان، درجه‌داران و افسران وظیفه نیروی دریایی را انجام می‌دهد.

فرماندهی آموزش تخصص‌های نیروی دریایی رشت مسئولیت آموزش ۷۰ درصد از کارکنان نیروی دریایی ارتش را بر عهده دارد. پس از آموزش‌های رزم مقدماتی در مجتمع آموزشی شهید نامجو، آموزش‌های آکادمیک پرسنل پایور در این مرکز در ۲۱ تخصص و در ۱۷ مرکز آموزش انجام می‌شود. رشته‌های برق و الکترونیک، مکانیک، عرشه، آماد، جنگال، مخابرات، زیرسطحی، هوا دریا، غواصی، رایانه، توپخانه ملوان، موزیک، زبان خارجه، کنترل صدمات از جمله رشته‌های آموزشی در این مرکز است.

 امیر خانزادی همچنین به تشریح ارتباط توسعه خدمات بهداشتی، درمانی با ارتقاء توان رزمی  نیروی دریایی پرداخت و تصریح کرد: این مهم همگام تا ارتقاء تجهیزات فنی و رزمی در مناطق مختلف شمال، جنوب و مرکز کشور در دستور کار قرار دارد. 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان