چهارشنبه, 29 فروردین 1403
چهارشنبه, 29 فروردین 1403
Wednesday, 17 April 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۸۷ ]

گیلان امروز- معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت : در تلاشیم تا بهار آینده راه آهن سراسری را با تکمیل مسیر ریلی رشت - بندر کاسپین به دریای خزر وصل کنیم.

دکتر محمد باقر نوبخت در جریان بازدید از پروژه راه آهن رشت - بندر کاسپین با تاکید بر اهمیت اجرای این طرح ملی و اولویت دار افزود : هم اکنون قطعات ۶ و هفت این پروژه مراحل تکمیل خود را طی می کند چنانکه قطعه ۶ در حال به مرحله نهایی رسیده و حتی بخشی از آن ریل‌گذاری شده است.

وی عنوان کرد : قطعه هفت این پروژه که منتهی به بندر کاسپین می شود دارای پلی به طول ۲۶۰ متر است که از روی بزرگراه رشت عبور داده می شود و هم اکنون کار طراحی آن انجام شده و عملیات ساخت این پل آغاز گردیده است.

معاون رئیس جمهور افزود : توجه به اهمیت این پروژه گروه های فنی و اجرایی با سرعت در حال تکمیل و اجرای این پل هستند.

وی اعلام کرد : همه تلاش ما آن است که در بهار سال آینده و قبل از اتمام دوره خدمت دولت دوازدهم افتخار بهره برداری از این مسیر نصیب ما شود و بتوانیم راه آهن قزوین - رشت را با تکمیل این بخش از مسیر به بندر کاسپین وصل نموده و در واقع خلیج فارس را به دریای خزر در بندر کاسپین متصل کنیم.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه،  اتصال راه آهن سراسری به این بندر را مهم و موجب افزایش سهم کشور از ترانزیت بارهایی دانست که از کشورهای شمالی ایران به سمت خلیج فارس منتقل و ایفای نقش موثرتر ایران در حوزه ترانزیت می شود.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان