دوشنبه, 17 بهمن 1401
دوشنبه, 17 بهمن 1401
Monday, 06 February 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۱۸۹ ]

 

 

 

گیلان امروز- مدیرکل راه‌آهن شمال۲ از جابجایی بیش از ۸۲۴ هزار نفر در هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

غلامحسین ولدی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به رشد چشمگیر جابجایی مسافر در هشت ماهه نخست سال جاری توسط حمل و نقل ریلی، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۸۲۴ هزار و ۴۶۵ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل ریلی شمال۲ جابجا شده‌اند.

وی با بیان اینکه جابجایی این تعداد مسافر نسبت به عدد ۵۸۰ هزار و ۸۳۶ نفر در مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۲ درصدی داشته است، افزود: آمارها گویای استقبال روزافزون مردم به استفاده از قطار است.

مدیرکل راه آهن شمال۲ خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل امنیت و سهولتی که قطار برای مسافرین فراهم می‌کند بسیاری از افراد تمایل دارند قطار را برای سفر خود برگزینند و هدف ما نیز جلب رضایت و بهبود و توسعه خدمات برای این عزیزان است.

ولدی تصریح کرد: با نظارت مستمر بر قطارهایی که در محدوده جغرافیایی این اداره کل تردد نموده‌اند میانگین زمان تاخیر قطارهای مسافری در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهشی ۲۴ درصدی همراه بوده است.

وی همچنین به عملکرد اداره کل در حوزه جابجایی بار اشاره‌ کرد و گفت: از ابتدای سال تا پایان آبان بیش از ۷۸۱ هزار تن کالا بارگیری و یک میلیون و ۱۲۷ هزار تن تخلیه شده است که این ارقام نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۷ و ۲۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان