یکشنبه, 12 آذر 1402
یکشنبه, 12 آذر 1402
Sunday, 03 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۳ ]

گیلان امروز - وزیر امور خارجه عمان در آستانه پایان ضرب‌الاجل سوم اسفند ماه از سوی ایران از آمادگی کشورش برای میانجیگری میان تهران و واشنگتن در راستای بازگشت به برجام خبر داد.
به گزارش  الجزیره، «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امور خارجه عمان در سخنانی اعلام کرد: آماده برقرای ارتباط مستقیم میان ایران و آمریکا جهت تسهیل در بازگشت به توافق هسته‌ای هستیم.

به گزارش الجزیره، وزیر امور خارجه عمان در این باره گفت: ما تشویق به گفتگو با ایران در ارتباط با پرونده هسته‌ای را بر اساس اعتماد و جدیت دنبال می‌کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد که کشورش معتقد است که گفتگو با همه، نزدیک کردن دیدگاه‌ها و سیاست حسن همجواری با کشورهای منطقه اصل مهمی در سیاست خارجی عمان به شمار می آید.

این در حالیست که موعد تعیین شده برای کاهش همکاری‌های ایران و آژانس در چارچوب قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت» کمتر از ۱۰ روز دیگر (۲۱ فوریه، سوم اسفند ماه) به پایان می‌رسد.

مجلس شورای اسلامی ۱۱ آذرماه گذشته با تصویب این قانون دولت را مکلف کرد که در صورت ادامه تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا، همکاری با آژانس را محدود کرده و گام‌های بیشتری را در خصوص کاهش تعهداتش ذیل برجام بردارد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان