پنجشنبه, 17 آذر 1401
پنجشنبه, 17 آذر 1401
Thursday, 08 December 2022
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۱۴۵ ]

 

گیلان امروز- برنامه راهبردی هلال احمرمازندران نیز تکمیل و راه اندازی ۳۱۰ خانه هلال و مدیریت بحران روستایی است که تمام نقاط استان را پوشش خواهد داد.

غلامعلی فخاری مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران افزود: راه اندازی و تقویت خانه‌های هلال در محلات شهری و روستایی و به ویژه در مراکز دهستان‌ها یک ضرورت انکارناپذیراست. و بخش عمده‌ای از این طرح عملیاتی شده و در مناطق باقیمانده نیز تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد : در مرحله دوم، راه اندازی خانه‌های هلال در محلات شهری را در برنامه داریم که هم اکنون در برخی از شهرستان‌های استان اجرایی شده است. خانه هلال در حقیقت یک شعبه کوچک از هلال احمراست که نقش بسیار محوری در مدیریت بحران خواهد داشت. جذب و آموزش نجاتگر، اجرای طرح خادم، اجرای شبکه داوطلبی، راه اندازی طرح توسن و همچنین اجرای طرح خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی را از جمله برنامه‌های مهم هلال احمراستان است که در سال جاری با جدیت کامل در دستورکار قراردارد و نتایج حاصل شده بسیار مطلوب بوده است.

فخاری افزود: هلال احمر مازندران  به لحاظ ویژگی‌های خاص استان اعم از پذیرش میلیون‌ها گردشگر و مسافر در ایام مختلف سال نظیر نوروز و تابستان از یک سو و تعدد حوادث طبیعی و انسانی از سوی دیگر، تقریبا بطور مداوم درتمام طول سال در آماده باش کامل به سر می‌برد. قابلیت و توانمندی ارائه خدمات امداد ونجات جمعیت هلال احمر مازندران باعث شده که این استان بعنوان «استان معین» برای کلان شهر تهران لحاظ شود.

وی گفت: جمعیت بعنوان موسسه‌ای مردمی می‌کوشد با استفاده از ظرفیت‌های موجود بویژه همت بلند نیکوکاران، خیران، داوطلبان، جوانان و امدادگران خستگی ناپذیر، بر دامنه خدمت رسانی به اقشارنیازمند بیافزاید

وی تاکید کرد: در همین راستا استقرار کمپ‌های ویژه جمعیت هلال احمر استان مازندران در طول محور‌های مواصلاتی استان در ایام نوروز، اجرای سنگین‌ترین عملیات امدادی در طرح ملی کاهش غریق در تابستان در طول ۴۰۰ کیلومتر نوار ساحلی، اجرای طرح‌های ایمنی و امداد و نجات جاده‌ای در فصول تابستان و زمستان، مشارکت فعال در اجرای طرح ملی مهارکرونا، اعزام کاروان‌های متعدد نیکوکاری و سلامت به مناطق محروم استان به همراه ارائه خدمات متنوع پزشکی، توانبخشی، مشاوره‌ای و به ویژه اجرای عملیات‌های متعدد وهمه روزه امداد ونجات تنها بخشی از خدمات بی شائبه‌ای است که مجموعه خدمتگزار جمعیت هلال احمر استان مازندران به شهروندان و میهمانان استان ارائه می‌دهند.

فخاری با اشاره به  زیرساخت‌های امدادی کفت:  در حال حاضر استان مازندران دارای ۲۳ پایگاه امدادونجات جاده‌ای ثابت، شش پایگاه تخصصی امداد کوهستان، سه پایگاه امدادونجات دریایی، بیش از چهارهزارنفر امدادگر و نجاتگر می‌باشد. همچنین بیش از ۳۰ هزارنفرعضو جوان و ۱۸ هزارنفر نیز عضو داوطلب داریم که درگروه‌های مختلف سازماندهی شده اند. یک فروند بالگرد امدادی به همراه انواع خودرو‌های نجات، آمبولانس، اتوبوس آمبولانس، بیمارستان سیار، قایق‌های نجات و سایر تجهیزات امدادونجات بخش دیگری از قابلیت‌های امدادونجات هلال احمراستان است.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان