پنجشنبه, 17 آذر 1401
پنجشنبه, 17 آذر 1401
Thursday, 08 December 2022
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۱۴۵ ]

 

 

گیلان امروز- استاندار مازندران با اظهار این که نیمی از نیازهای دارویی و آنتی بیوتیک کشور در استان تولید می شود، نقش استان را تامین امنیت دارویی مهم برشمرد.

سید محمود حسینی پور در حاشیه بازدید از شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران در ساری با اظهار اینکه در شرایطی که دشمن با ایجاد تحریم‌های ظالمانه در حوزه دارو به کار گرفتند، جان و سلامت ملت ایران را هدف قرار دادند و بی شرمانه ترین تحریم‌ها را برای رسیدن به اهداف سیاسی اعمال کردند، گفت: آنان با گروگان کردن سلامت و جان مردم ایران به دنبال تسلیم سازی ملت هستند.

وی گفت: دشمن با جنگ سایبری و روایت سازی های دروغ هجمه‌هایی را شروع کرده است و اهدافی را از این روایت سازی های ساختگی دنبال می‌کند.

حسینی پور با بیان اینکه دشمن در جنگ روانی اقتصاد ما را هدف قرار داده است، با اشاره به نقش کارخانه آنتی بیوتیک سازی در تأمین ۵۰ درصد داروهای کشور گفت: مازندران در تأمین امنیت دارویی و سلامت در کشور نقش بسزایی دارد و پیشتاز است.

استاندار مازندران تکمیل زنجیره تولید دارویی را از مطالبات و نیازهای استان مازندران برشمرد و گفت: زنجیره تولید آنتی بیوتیک تا دارو را در استان کامل کنیم.

وی گفت: باید از مواد اولیه گیاهان دارویی در تولیدات دارویی بهره برد و خودکفایی در این زمینه امری مهم به شمار می‌رود.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان