پنجشنبه, 17 آذر 1401
پنجشنبه, 17 آذر 1401
Thursday, 08 December 2022
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۱۴۵ ]

 

گیلان امروز- عضو هیات مدیره اتحادیه فناوران یارانه خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاریی تا به امروز تقاضای قابل توجهی برای خرید اقلام آی تی از جمله لپ تاب و تبلت در بازار وجود ندارد٬ حتی بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نتوانست تلنگری به این بازار وارد کند.

جلال بهنیا در گفت‌وگو با ایلنا٬ از رکود حاکم بر بازار آی تی خبر داد و افزود: برخی واحدهای صنفی بنا به درخواست اماکن مجبورند زودتر از وقت مقرر تعطیل کنند همین مساله باعث کاهش فروش واحدهای صنفی در حوزه آی تی شده است.

وی با بیان اینکه این روزها خرید اقلام غذایی به اولویت مردم تبدیل شده است٬ تصریح کرد:  از ابتدای سال جاریی تا به امروز تقاضای قابل توجهی برای خرید اقلام آی تی از جمله لپ تاب و تبلت در بازار وجود ندارد٬ حتی بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نتوانست تلنگری به این بازار وارد کند. این فعال صنفی ادامه داد: قیمت لپ‌تاپ و تبلت به عواملی از جمله قیمت ارز٬ عرضه و تقاضا و قیمت‌های جهانی بستگی دارد. کاهش شدید تقاضا باعث شده است که برخی شرکت‌های و واحدهای صنفی حوزه آی تی اقلام خود را با ضرر هنگفت و یا سود کم بفروش برسانند.

بهنیا با تایید بر این نکته که دیگر خرید قطعات الکترونیکی و کامپیوتری دیگر در اولویت مردم نیست٬ گفت: شواهد بازار حاکی از این مهم است که قیمت لپ‌تاپ یک میلیونی به دلیل کاهش شدید تقاضا نسبت به ماه گذشته حدود ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه فناوران یارانه٬ فروش لپ‌تاپ بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش داشته است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان