شنبه, 18 آذر 1402
شنبه, 18 آذر 1402
Saturday, 09 December 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۰۸ ]


گیلان امروز – یک هیات تجاری متشکل از کارگروه نساجی و پوشاک سازمان بسیج اصناف ، بازاریان و فعالان اقتصادی ایران به منظور بررسی بازار  و نیاز سنجی بازار پوشاک و نساجی روسیه با همراهی رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه وارد مسکو شدند.
این هیات را که هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه همراهی می کند ، از روز شنبه هفته جاری وارد مسکو شدند و طی ملاقات با دکتر با دکتر جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو و  دیدار با آقای محمد حزار مدیر میربیزنس بانک روسیه ، دیدارهایی هم با شرکت های روسی داشته اند.
حضور هیات تجاری کارگروه نساجی و پوشاک سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی ایران در روسیه می تواند با تلاش هایی را که دولات سیزدهم و بخش خصوصی از ابتدای امسال با شتاب بیشتری دنبال می نماید ، به توسعه فعالیت های اقتصادی ایران و گسترش مبادلات تجاری و استفاده از پتانسیل های بخش صنعت نساجی و پوشاک ایران برای صادرات به بازار روسیه کمک شایانی نماید.
رییس اتاق بازرگانی ایران و روسیه در این باره گفت :بحث و تبادل نظر در خصوص رفع موانع مالی و پولی بین تولید کنندگان و تجار دو کشور ایران و روسیه و افتتاح حسابهای شرکتهای ایرانی از مباحثی است که غیر از مذاکرات تجاری با طرف مقابل دنبال شده است ، ضمن اینکه سفیر ایران در مسکو به شدت به دنبال گشایش و تسهیل روابط تجاری میان تهران و مسکو می باشد و این حمایت ها برای بخش خصوصی دلگرمی بزرگی است.
به گفته تیز هوش تابان ، بخش خصوصی با قرار گرفتن در کنار دولت سیزدهم تلاش می کند تا اهداف و برنامه های اقتصادی دولت در بازار روسیه محقق شود.
گفتنی است چهارشنبه پانزدهم شهریور ماه ، توسط اتاق تعاون ایران ، مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در مسکو طی مراسمی با حضور سید کاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران ، سید کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه ، علی رضا پیمان پاک معاون‌ وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران ، هادی تیز هوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ابران و روسیه و عبدالهی رییس اتاق تعاون ایران افتتاح شد.

به اشتراک بگذارید:
برچسب‎ها : اتاق بازرگانی

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان