یکشنبه, 04 مهر 1400
یکشنبه, 04 مهر 1400
Sunday, 26 September 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۴۰ ]

گیلان امروز- معاون آبخیزداری گیلان، با اشاره به پیشرفت حدود صد درصدی پروژه های آبخیزداری سال ۹۸ استان، تصریح کرد: در بهمن ماه امسال ۴۸ پروژه آبخیزداری در ۹ شهرستان افتتاح می شود.

فریور نقوی در گفت وگو با ایسنا، از تکمیل حدود صد درصدی پروژه های آبخیزداری سال ۹۸ در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: به غیر از یک پروژه در شهرستان تالش، کلیه پروژه های آبخیزداری سال ۹۸ آماده بهره برداری است.

وی از افتتاح ۴۸ پروژه آبخیزداری در ایام الله دهه فجر امسال خبر داد و تصریح کرد: این پروژه ها با حضور مسئولان در شهرستان های آستارا، تالش، رضوانشهر، صومعه سرا، شفت، رودبار، سیاهکل، املش و رودسر به بهره برداری خواهد رسید.

معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با بیان اینکه سال گذشته ۳۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و سه میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی برای اجرای پروژه های آبخیزداری تخصیص یافت، گفت: این تخصیص ها صد درصدی بوده است.

نقوی، پروژه های آبخیزداری سال ۹۸ را عمدتا شامل عملیات سازه ای سنگی - ملاتی، سنگی - گابیونی، دیواره های سنگی و سنگی - ملاتی و بندهای سنگی و سنگی - ملاتی دانست و افزود: همچنین دو پروژه بند سرساخه گیر در تالش و صومعه سرا داریم که پروژه صومعه سرا در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید و پروژه تالش در دست اجراست.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۲ قرارداد اجرای پروژه و تعیین مجری از محل اعتبارات استانی داریم، خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی نیز ۱۰ قرارداد با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان منعقد شده است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان