جمعه, 12 خرداد 1402
جمعه, 12 خرداد 1402
Friday, 02 June 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۲۶۵ ]

گیلان امروز- معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: گران‌فروشی و تخفیف غیر واقعی از عمده تخلفات اصناف در گیلان است.

مهدی نقدی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه در دو ماه اخیر ۱۴۵ صاحب واحد صنفی به پرداخت بیش از ۵۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند، افزود: این تعداد پرونده تخلف در بازرسی از ۲۰ هزار و ۶۳۳ مورد بازرسی تشکیل و بررسی شد.نقدی، گران فروشی، احتکار، تخفیف غیر واقعی و کم فروشی را عمده تخلفات اصناف در گیلان اعلام کرد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشدید برخورد با محتکران و گران‌فروشان در ماه‌های پایانی سال خبر داد و تصریح کرد: در این طرح که با همکاری فرمانداری شهرستان رشت، مسئولان بهداشت، نیروی انتظامی، اماکن و اصناف آغاز شده در مرحله نخست، قیمت کالاها را در فروشگاه‌های زنجیره ای رصد می‌کند.

نقدی با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۰ هزار واحد صنفی در شهرستان رشت فعال است و بیشترین اصناف گیلان در این شهرستان مستقر هستند، تصریح کرد: به طبع بیشترین تخلفات اصناف استان هم در شهرستان رشت ثبت شده است.

وی با بیان اینکه لوازم خانگی و موادغذایی بیشترین آمار احتکار را در بین کالاها دارند تاکید کرد: صاحبان فروشگاه هایی که انبار خرد، متوسط و بزرگ دارند و کالای خود را در انبار نگه می دارند، حتما باید کالاهای خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان