دوشنبه, 06 تیر 1401
دوشنبه, 06 تیر 1401
Monday, 27 June 2022
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۰۲۰ ]

گیلان امروز-​ مدیر صنایع تبدیلی وغذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: توسعه فرآوری گیاهان دارویی گیلان، موجب افزایش ارزش افزوده تولید این محصولات می‌شود.

قاسم جوادزاده در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه گیلان هشت کارخانه فرآوری انواع گیاهان دارویی، دمنوش ها و محصولات مشابه، با ظرفیت سالانه حدود ۳۵۰۰ تن فرآوری دارد، افزود : ۲۰ کارخانه دیگر هم با ظرفیت ۸۰۰۰ تن با پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۰ درصد و سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان در دست ساخت است که یک تا دو سال دیگر به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی افزود: براین اساس ظرفیت کارخانه های موجود در گیلان، کفاف فرآوری آلوئه وراهای تولیدی این استان را دارد و به هر میزان تولید افزایش یابد، ظرفیت فرآوری هم موجود است.

مدیر صنایع تبدیلی وغذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اهمیت فرآوری محصولات کشاورزی در دنیا ادامه داد: در صورت فرآوری گیاه آلوئه‌ورا، سود فروش آن در بازارهای داخلی و خارجی به مقدار قابل توجهی افزایش می‌یابد و نگهداری آن هم آسان‌تر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کارخانه‌های ترکیبی و تلفیقی که محصولات مختلف کشاورزی را فرآوری می‌کنند، از صرفه اقتصادی بالاتری برای صاحبان آن برخوردارند، تصریح کرد: گیلان از جمله استان‌های کشور است که ظرفیت‌های زیادی برای تولید و پرورش گیاهان دارویی در آن وجود دارد و کارخانه‌های فرآوری می‌تواند ارزش افزوده بالای این محصولات را به بهره‌برداران آن برگرداند.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان