دوشنبه, 06 تیر 1401
دوشنبه, 06 تیر 1401
Monday, 27 June 2022
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۰۲۰ ]

گیلان امروز- استاندار گیلان ضرورت شتاب در بازنگری طرح‌های هادی روستایی و تسهیل در ارائه خدمت به روستانشینان از قبیل صدور پروانه های ساختمانی در کوتاه‌ترین زمان را از مصوبات نشست با مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: بر توسعه بالغ بر دو هزار روستای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی استان اهتمامی جدی داریم.

 ارسلان زارع در حاشیه نشست با مجمع نمایندگان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگاران، بررسی مسائل حوزه‌های مختلف استان را از مصوبات جلسه عنوان و اظهار کرد: در این نشست مسائل مرتبط با طرح‌های هادی روستایی، کاربری ها و ضرورت بازنگری و چالش‌های آن بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه مدیرکل بنیاد مسکن استان درخصوص اقدامات مثبت صورت گرفته پیرامون اجرای طرح‌های هادی، برنامه‌های پیش‌رو و صدور اسناد مالکیت روستانشینان گزارشی ارائه کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: بر ضرورت تسهیل در ارائه خدمت به روستانشینان از قبیل صدور پروانه های ساختمانی در کوتاه‌ترین زمان و تسریع در بازنگری طرح‌های هادی و تغییر کاربری پس از دریافت نظر دستگاه‌های مرتبط ، تأکید شد.

وی به انجام روند بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که با توجهی که نمایندگان به عمران و آبادانی روستاها و تأمین قیر رایگان و اجرای طرح‌های هادی دارند؛ شاهد توسعه در بالغ بر دو هزار روستای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی گیلان باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه گیلان در حوزه‌های ساخت و ساز روستایی با دیگر استان‌ها متفاوت است، گفت: در این جلسه برای دستیابی به راهکارهای قانونی در جهت رفع مشکلات روستانشینان و احداث واحد مسکونی متناسب با جمعیت خانوار در آن منطقه بحث و تبادل نظر شد.

رسول فرخی عمده مشکلات روستانشینان در حوزه ساخت و ساز را در بخش منابع طبیعی و اراضی ملی دانست و اظهار داشت: امیدواریم با محوریت استاندار و همکاری بنیاد مسکن و نمایندگان خانه ملت، بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

وی تلاش برای ماندگاری روستانشینان، جلوگیری از مهاجرت آنان به شهر و حفظ کاربری اراضی را از اهداف اصلی در کشور عنوان و خاطرنشان کرد: با این اقدام اقتصاد روستا رونق می‌گیرد که باید با تلاش مضاعف تسریع گردد.

در این نشست که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، مدیران کل بنیاد مسکن، منابع طبیعی و آبخیزداری و امور اراضی استان و نیز رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان حضور داشته و گزارش هایی ارائه داشتند؛ هریک از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی هم دیدگاه های خود درباره دستور کار جلسه را بیان داشتند.

 

مفهوم ایثار، بیانگر امید و حفظ انسجام در مقابله با تنگناهاست

استاندار گیلان مفهوم ایثار را بیانگر امید و حفظ انسجام و پایداری در مقابله با دشواری ها و تنگناها خواند و با تأکید بر لزوم تداوم راه ایثار و فرهنگ ایثارگری در جامعه، فداکاری های مثال زدنی کادر درمان بویژه طی یک سال اخیر از شیوع ویروس کرونا را تجلی آشکار ایثار اجتماعی در صیانت از سلامت آحاد جامعه ذکر کرد.

 ارسلان زارع در جلسه‌ی شورای مشورتی ایثارگران، ایثارگران را پاسداران اخلاق و انسانیت توصیف کرد و افزود: ایثارگران در زمره افتخار همه ایرانیان به شمار می آیند چرا که برای آرمان و اهداف بلند انقلاب ، عزت و شرف مردم ، ایستادگی و مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه عزت و استقلال امروز کشورمان مرهون فداکاری و ایثارگری شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آنان است، گفت: ملت ما هم در دوران مبارزات انقلابی علیه رژیم پهلوی و هم در جنگ هشت ساله تحمیلی، با ایثار و ازخودگذشتگی به پیروزی رسیدند.

نماینده عالی دولت در گیلان یادآور شد: نمونه های والایی از این ایثار را در مقاطع مختلف تاریخ معاصر کشورمان همچون ایثار مدافعان حرم که در واقع دفاع از حریم ایران است، ایثار برای پایداری اقتصاد کشور در جنگ نابرابر اقتصادی و نیز ایثار اجتماعی مدافعان سلامت برای مقابله با کرونا و در جهت صیانت از سلامت جامعه را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در مقطع کنونی ایثار اجتماعی در تلاش بی وقفه کادر درمان متجلی است، گفت: باتوجه به شرایط کرونایی، طی مناسبت های مختلف در تماس با خانواده های شهدای عرصه سلامت، بیان افتخار و بالندگی به ایثار عزیزا‌ن‌شان، موجب عزتمندی برای ماست.

وی دوران پرافتخار دفاع مقدس را نماد عزت ملی عنوان و خاطرنشان کرد: رزمندگان ما همچون شهید املاکی که مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفتند؛ با فداکاری هایی که نمونه های کم نظیری در تاریخ دارد، برای ایران و ایرانی افتخار آفریدند.

استاندار گیلان ایثارگری را یک فرهنگ دانست و با بیان اینکه این فرهنگ فقط مخصوص دوران جنگ یا جهاد نیست و امروز همه برای جاودانگی آن وظیفه داریم، افزود: درس مردانگی و عزت با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های امروز و آینده منتقل می شود.

وی بر ضرورت تداوم راه ایثار و فرهنگ ایثارگری در جامعه تأکید و اضافه کرد: مفهوم ایثار؛ بیانگر امید است و تازمانیکه در سایه امید، منسجم و یکپارچه به مقابله با دشواری ها و تنگناها می پردازیم، به یقین پیروز میدان هستیم.

دکتر زارع به قرارداشتن در آستانه دهه فجر اشاره کرد و گفت: تردیدی نیست در مقطع کنونی نیاز به تقویت وحدت، انسجام و برادری برای پیشبرد امور داریم و همگان باید ضمن پذیرش دیدگاه های مختلف، برای توسعه استان در کنار هم باشیم چراکه ثمره این همکاری، ارائه خدمات بهتر به مردم است.

وی در خاتمه با بیان اینکه هرساله مردم به واسطه علاقمندی به نظام و انقلاب اسلامی در جشن های این ایام به صورت باشکوه حضور و مشارکت داشتند، گفت: امسال به واسطه شیوع بیماری کرونا، عمده برنامه ها از طریق بستر فضای مجازی صورت می گیرد که باتوجه به پیشقراولی ایثارگران در عرصه های مختلف، انتظار می رود در این ایام نیز شاهد حضور پررنگ آنان از بستر فضای مجازی باشیم.

در این نشست علاوه بر ارائه گزارش توسط مشاور استاندار در امور ایثارگران و نیز مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، هریک از اعضای شورای مشورتی ایثارگران به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود به نمایندگی از جامعه ایثارگران و خانواده های معظم شهدا پرداختند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان