دوشنبه, 06 تیر 1401
دوشنبه, 06 تیر 1401
Monday, 27 June 2022
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۰۲۰ ]

گیلان امروز- تفاهم‌نامه ایجاد موزه صید و صیادی شمال کشور در شهر پره‌سر توسط مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان و شهرام شهابی شهردار پره‌سر به امضاء رسید.

به گزارش ایلنا ، تفاهم‌نامه ایجاد موزه‌ صید و صیادی در سالن آمفی‌تئاتر شهرداری پره‌سر توسط مسعود حلاج‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان و شهرام شهابی شهردار پره‌سر به امضاء رسید.

مسعود حلاج‌پور با اعلام این خبر گفت: موزه‌های تخصصی از اصلی‌ترین درگاه‌های ارتباطی بین نسل‌های مختلف است و در راستای اشاعه فرهنگ بومی نواحی و مناطق گیلان  موزه تخصصی صید و صیادی با مشارکت شهرداری پره‌سر افتتاح خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با بیان اینکه این دومین موزه در شهرستان رضوانشهر است که تفاهم‌نامه ایجاد آن در سال جاری به امضاء رسیده است گفت: موزه عشایر رضوانشهر نیز با مشارکت فرمانداری شهرستان رضوانشهر در حال آماده‌سازی است و اشیاء موزه نیز جمع‌آوری شده است .

مسعود حلاج‌پور گفت: امروز نیز در راستای برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط این اداره‌کل و با همکاری شهرداری پره‌سر تفاهم‌نامه ایجاد موزه صید و صیادی شمال کشور به امضاء رسید که امیدواریم قدم بزرگی در انتقال فرهنگ و هنر صید و صیادی که از دیرباز پیشه‌ی مردم این خطه بوده است باشد.

او با تشکر از تلاش‌های  شهابی در انقعاد تفاهم‌نامه ایجاد موزه صید و صیادی شمال کشور در شهر پره‌سر اظهار کرد با همکاری سایر شهرداری‌های استان با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، گام های موثری در انتقال فرهنگ غنی استان به نسل‌های بعدی برداشته شود.

شهابی نیز با تشکر از زحمات مدیرکل و مجموعه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در انعقاد این تفاهم نامه گفت: با توجه به سبقه تاریخی ماهی‌گیری در شهر پره‌سر و برنامه‌های شهرداری پره‌سر در برندآفرینی شهری، تهیه‌ی المان‌های شهری و ایجاد موزه‌ها که نقش بزرگی در انتقال مفاهیم فرهنگی دارد با تعامل مجموعه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان امروز تفاهم‌نامه ایجاد موزه صید و صیادی شمال کشور در شهر پره سر به امضا رسید.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان