دوشنبه, 06 تیر 1401
دوشنبه, 06 تیر 1401
Monday, 27 June 2022
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۰۲۰ ]

گیلان امروز- به گفته مدیر امور سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی گیلان بیماری کرونا مشاغل، خصوصاً بخش کشاورزی را تحت تأثیر قرار داده و در جهت کمک به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا مبلغ بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال اختصاص داده ‌شده است.

به گزارش فارس ، با شیوع کرونا در کشور مشاغل بسیاری در حوزه‌های صنعتی و گردشگری و ازجمله کشاورزی به دلیل کاهش تولید و عرضه و تقاضا با آسیب جدی مواجه شدند.

در ایام کرونا ستاد ملی مبارزه با این ویروس شعار ماندن در خانه را یکی از محورهای اصلی مبارزه با کووید ۱۹ دانست که این امر به دلیل مبتلا شدن به کرونا منجر به کاهش نیروی کار شد درنتیجه و با طولانی شدن بحران کرونا در کشور تولید بخشی از محصولات کشاورزی مثل تولید گل‌های زینتی غیرضروری با کاهش جدی روبه‌رو شد.

به گفته کارشناسان حوزه کشاورزی با خانه‌نشین شدن مردم و بالطبع با تغییر در الگوی مصرف، تولید بخش قابل‌توجهی از تولیدات صنایع غذایی مانند کنسرو، کمپوت، الویه و... با کاهش مواجه خواهد شد. لذا تولید در بخش کشاورزی و به‌ویژه خدمات مرتبط (در زنجیره عمده‌فروشی و خرده‌فروشی) و صنایع تبدیلی کاهش‌یافته است.

یکی از نگرانی‌های کشاورزان در ایام کرونا به‌ویژه در گیلان کاهش تقاضا برای فروش و صادرات محصولات کشاورزی به دلیل افت قیمت انرژی و کالاها درنتیجه تضعیف سرمایه‌گذاری و کاهش رشد تولید ناخالص داخلی در کشورهای صادرکننده بوده و روز بر این نگرانی‌ها افزوده می‌شود.

به این منظور و با پیگیری‌های صورت گرفته در گیلان و به گفته مدیر امور سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی گیلان بیماری کرونا مشاغل، خصوصاً بخش کشاورزی را تحت تأثیر قرار داده و در جهت کمک به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا مبلغ بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال اختصاص داده ‌شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان