دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400
دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400
Monday, 10 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۳۸ ]

گیلان امروز- مدیرعامل هلال احمر گیلان، با اشاره به آماده باش ۴۴ پایگاه و پست امداد و نجات در سراسر استان به دنبال بارش برف، گفت: چهار حادثه تصادف و واژگونی خودرو با ۱۰ حادثه دیده و شش مصدوم در این مدت ثبت شده است.

سیاوش غلامی با اشاره به صدور هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش برف سنگین در گیلان، اظهار کرد: ۴۴ پایگاه و پست امداد و نجات و شعبه جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های گیلان در حالت آماده باش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ۸۰ خودروی آمبولانس، ست نجات و خودروهای کمک دار و پشتیبانی نیز در سطح استان آماده خدمات رسانی شدند، گفت: هماهنگی لازم با ۸۰ خانه هلال و مسجد و حسینیه و اماکن ورزشی در مسیر راه‌ها و محورهای استان که به امکانات و تجهیزات امدادی تجهیز هستند صورت گرفته و برای اسکان اضطراری آماده هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به آماده باش ۲۵۰ نفر کارکنان و نجاتگران در سطح پایگاه‌ها و جمعیت، اضافه کرد: ۲۴۰ نفر از داوطلبان در سطح خانه‌های هلال و مساجد و... نیز آماده خدمات رسانی در مواقع بحرانی هستند.

غلامی، با بیان اینکه بعد از بارش برف شب گذشته در تمام استان گیلان در حال حاضر تمام مسیرها باز و رفت و آمد انجام می‌شود، افزود: رفت و آمد در مسیر اصلی رشت به رودبار با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی با اشاره به اینکه در محورهای املش و سیاهکل به دیلمان و ورگه دره تالش و ارتفاعات استان تردد با زنجیر چرخ و به کندی انجام می‌گیرد، گفت: چهار حادثه تصادف و واژگونی خودرو با ۱۰ حادثه دیده و شش مصدوم نیز در این مدت ثبت شده است.

مدیرعامل هلال احمر گیلان، با بیان اینکه یک ماهیگیر گرفتار در برف و بوران در پشت سد منجیل رودبار با یک عملیات ۹ ساعته توسط امدادگران هلال احمر و سایر ارگان‌های امدادی و خدمات نجات یافت، یادآور شد: به بیش از ۲۰ خودروی در راه مانده در سطح استان نیز امدادرسانی انجام شده است.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان