دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400
دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400
Monday, 10 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۳۸ ]

گیلان امروز- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: موارد شیوع ویروس کرونا در مناطق روستایی این استان نسبت به گذشته افزایش یافته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در اسفند سال گذشته که پیک شیوع کرونا را در استان شاهد بودیم، آمار مبتلایان در روستا‌های گیلان کمتر بود.

او افزود: اما طبق بررسی‌های انجام شده موارد شیوع ویروس کرونا در مناطق روستایی استان گیلان نسبت به گذشته افزایش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: بنابراین اطلاع رسانی و آموزش همگانی برای رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش ابتلا به بیماری در این مناطق لازم و ضروری است.

حیدرزاده فعال کردن مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته و اجرای برنامه‌های غربالگری در حوزه بهداشت را مهمترین راهکار‌های شناسایی زودهنگام بیماران و پیشگیری از انتقال آنها به مراکز درمانی اعلام کرد.

او تصریح کرد: با اجرای دقیق بیماریابی و شناسایی به موقع موارد مشکوک (شبه آنفلوانزا و ...) و با ارائه خدمات بهنگام، جداسازی بیماران (مراقبت در منزل و یا ارجاع به بیمارستان) و همچنین ردیابی تماس در این مراکز، بار بیماران بستری در بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد و مراقبت با کیفیت از بیمار در منزل از سوی تیم مراقبتی انجام خواهد شد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان