دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400
دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400
Monday, 10 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۳۸ ]

گیلان امروز- در جلسه علنی شورای شهر رشت از عملکرد فرمانداری رشت پیرامون روند بررسی و رد برخی از مصوبات شورای شهر رشت انتقاد شد.

به گزارش فارس ، احمد رمضانپور رئیس شورای اسلامی شهر رشت در یک‌صد و هشتادمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به اینکه ۶ هزار تاکسی در رشت مشغول فعالیت است، اظهار کرد: رانندگان تاکسی در روزهای کرونایی نیز بسیار تلاش کردند و به شهروندان خدمات‌رسانی داشتند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره حواشی پیش‌آمده درباره رانندگان تاکسی اظهار کرد، سکوت در برابر برخی از اقدامات مافیایی و اقتصادی به‌هیچ‌وجه قابل‌پذیرش نیست و متأسفم برای آنانی که در چنین مواردی سکوت کرده و به اقشاری همچون رانندگان که حتی در روزهای کرونایی نیز مشغول خدمات‌رسانی بوده‌اند می‌پردازند.

بهراد ذاکری با انتقاد از اینکه شاهد رد برخی از مصوبات شورا از سوی فرمانداری رشت هستیم، گفت: در شورا مصوبه‌ای مبنی بر اینکه شهرداری رشت پیرامون هرگونه اقدامی درباره ساختمان‌هایی که بالغ‌بر یک‌صد سال قدمت دارند باید ابتدا موضوع را به شورا اعلام کند انجام شد و گویا به این مصوبه نیز ایراداتی وارد کرده‌اند و با این شرایط از استاندار تقاضا داریم نسبت به این روند ورود کنند.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به‌زودی بودجه شهرداری رشت برای سال آینده تقدیم شورا می‌شود، اظهار کرد: به لطف الهی در سال جاری شاهد هستیم که اقدامات مربوط به بودجه در زمان مقرر در دست انجام است.

سید امیرحسین علوی با بیان اینکه طی گزارشی که اخیراً توسط شهردار رشت در صحن شورا پیرامون هزینه‌های جاری شهرداری عنوان شد به کاهش این هزینه‌ها تأکید شد، افزود: طبق بررسی‌هایی که انجام دادیم در بخش هزینه‌های جاری در شهرداری رشت شاهد رشد و افزایش هستیم.

وی با تأکید بر اینکه باید در انجام امورات، هزینه‌ها کنترل شود، تصریح کرد: شهردار رشت برای به حرکت درآوردن چرخ‌دنده‌های سنگین برخی از امور به‌تنهایی در حال هزینه کردن است و معتقدم شورا باید حمایت بیشتری از وی انجام دهد و البته شورا تاکنون نیز به‌خوبی با وی همراهی داشته است.

علوی با اشاره به اینکه شهردار رشت با شعار فساد ستیزی به صحن شورا ورود کرد، افزود: شهردار رشت اگر بخواهد درباره مدیری تصمیم‌گیری کند نباید پس‌ازآن نگران برخوردهای متعاقب آن باشد و باید حمایت بیشتری از وی انجام شود.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان