دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400
دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400
Monday, 10 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۳۸ ]

گیلان امروز- نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مردم استان همواره در کمک های خیرانه و نیک اندیشانه، پیشرو بوده و هستند، بر ضرورت تقویت مردمی بودن ستاد بازسازی عتبات عالیات و نیز فراهم سازی زمینه مشارکت داوطلبانه خیران برای کمک به این ستاد تأکید کرد.

 ارسلان زارع روز چهارشنبه در جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت: در ایام اعزام زائران اربعین حسینی، علاوه بر شیعیان، بسیاری دیگر از افراد به شوق زیارت حرم سیدالشهدا(ع) عازم کربلای معلی می شوند که این امر نشاندهنده علاقه همگان به آن حضرت است.

وی ادامه داد: مردم گیلان به لحاظ پیشینه و علاقه به ارزش های دینی و اسلامی و پیوند ناگسستنی با ائمه اطهار (ع) ، در برهه های مختلف زمانی و در مناسبت های گوناگون، نشان داده اند که پیشرو هستند .

استاندار گیلان تقویت ستاد بازسازی عتبات عالیات را راهبردی مناسب و آن را نهادی مردمی خواند که وظایف ارزشمندی برای آن تعیین شده که در راستای ارزش های دینی است.

زارع با یادآوری کمک های مردمی در گیلان برای طرح مواسات گفت: در دیگر طرح ها نیز به دستگاه های اداری و اجرایی ، اطلاع رسانی شده که می توانند به صورت داوطلبانه مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه کرونا و تنگناهای ناشی از آن پایان خواهد یافت، گفت: علاقمندی مردم به ائمه اطهار، تمام ناشدنی است و همچنان وجود دارد و باید از ظرفیت های مردمی در ساماندهی موکب ها و دیگر موضوعات مرتبط با ستاد بازسازی عتبات استفاده شود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت صداوسیما و دیگر رسانه ها، اطلاع رسانی لازم انجام و شرایط کافی برای نقش آفرینی بیشتر مردم علاقمند فراهم شود.

در این جلسه نماینده ولی فقیه در گیلان نیز با اشاره به روایتی از معصومین(ع) اظهار داشت: اگر انسان هر حرکتی برای ائمه اطهار(ع) انجام دهد آن معصوم(ع) از ابتدا تا انتها ناظر و حمایت کننده شخص کمک کننده است.

آیت الله فلاحتی به فعالیت های ستاد عتبات عالیات گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: گیلانی ها از گذشته به اهل بیت(ع) ارادت ویژه و خالصانه و در مرمت و بازسازی عتبات عالیات فعالیت مستمر داشته اند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ساماندهی مرمت و بازسازی عتبات عالیات از برنامه های محوری ستاد عتبات عالیات است، تصریح کرد: کمک ها و فعالیت های ستاد عتبات عالیات باید به صورت مردمی انجام شود.

آیت الله فلاحتی، اخلاص در فعالیت های ستاد عتبات عالیات را اثرگذار عنوان و تصریح کرد: هر قدر انسان در فعالیت ها و مرمت عتبات عالیات با اخلاص عمل کند، ماندگار می شود.

مجید دوهندو رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان، سرهنگ پاسدار کوثری جانشین فرمانده سپاه استان، حجج اسلام لاکانی رئیس حوزه های علمیه گیلان و علیزاده مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان نیز مطالبی بیان داشتند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان