یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
Sunday, 21 April 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۸۹ ]

گیلان امروز- ناظر گمرکات استان گیلان، گفت: بیش از ۷۰ درصد صادرات استان گیلان از مرزهای سه گانه شهرستان مرزی بندر آستارا انجام می‌شود.
ابوالقاسم یوسفی نژاد صبح چهارشنبه در آئین معارفه سرپرست جدید اداره کل گمرک آستارا با بیان اینکه این شهرستان دارای سه مرز و گمرک ریلی، دریایی و زمینی بوده و این یک مزیت بزرگ اقتصادی برای استان گیلان است، اظهار کرد: مراودات تجاری با همسایه‌ها بسیار برای جمهوری اسلامی ایران با اهمیت بوده و بنابراین وجود یک گمرک فعال ضرورت دارد.

وی با تاکید بر اینکه شاهد شتاب در گمرک آستارا هستیم و توجهات به این مرز و گمرک قدیمی بیشتر شده است، افزود: در زمان اوج کرونا مرز و گمرک آستارا حتی یک ساعت هم تعطیل نشد و در خدمت اقتصاد ملی بود.

یوسفی نژاد با اشاره به اینکه حجم عمده‌ای از صادرات استان گیلان و به میزان بیش از ۷۰ درصد از مرز آستارا انجام می‌شود، گفت: زیرساخت‌های لازم در مرز آستارا به عنوان یک معبر مهم صادراتی باید پیگیری و ایجاد شود.

ناظر گمرکات استان گیلان مرز آستارا را یک معبر کشوری برای تجارت عنوان و تصریح کرد: اهمیت مرز آستارا بر هیچ کسی پوشیده نیست و گمرک آستارا تنها مرز کشور است که تمام رویه‌ها را در بخش‌های مختلف دارا بوده و در سه مرز آبی، زمینی و ریلی فعالیت دارد.

وی، گفت: در صورت تکمیل معبر ریلی و همچنین بارانداز و سایر موارد باقیمانده در مرز مهم آستارا و همچنین اتصال خط ریلی آستارا به رشت ضمن منفعت به بازرگانان، می‌توان مشکل بیکاری جوانان منطقه را تا حد زیادی رفع کرد.

ناظر گمرکات استان گیلان با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار گمرکات گیلان، اظهار کرد: استان گیلان در واقع از پنج مرز زمینی، ریلی و دریایی در آستارا، مرز دریایی بندر انزلی و همچنین مرز کاسپین برخوردار بوده و با توجه به حجم گسترده فعالیت‌های گمرکی رفع کمبود نیرو در بخش گمرکات استان ضروری است.

یوسفی نژاد گمرک را اصلی ترین نهاد اقتصادی برون مرزی کشور عنوان کرد و افزود: احداث یک پل دوم در مرز آستارا بسیار مهم و ضروری است تا کمترین میزان توقف در مرز را داشته باشیم.

وی با اشاره به واجب بودن لایروبی مداوم بندر آستارا، اظهار کرد: با اتمام پروژه محوطه سازی گمرک آستارا شاهد یک گمرک با محوطه‌ای زیبا خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید:
برچسب‎ها : گمرک آستارا

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان