چهارشنبه, 13 مرداد 1400
چهارشنبه, 13 مرداد 1400
Wednesday, 04 August 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۰۲ ]

 

بخش ورزش- اعلامیه جدید فدراسیون فوتبال، در رابطه صدور مجوز فعالیت مدارس فوتبال دارای ابهامات قابل تاملی است!

به گزارش ایسنا، ۲۳ تیرماه سال گذشته بود که فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به هیات فوتبال استان‌ها در خصوص نحوه فعالیت مدارس فوتبال اعلام کرد که پس از مطرح شدن پروتکل‌های بهداشتی مربوط به آغاز فعالیت مدارس فوتبال، شهرهای دارای وضعیت سفید با رعایت تمامی دستورالعمل‌ها امکان از سرگیری فعالیت‌های ورزشی را داشته و شهرهای دارای وضعیت زرد باید از آخرین دستورالعمل‌های مطابق با آخرین تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و استان مربوطه تبعیت کنند و شهرهای دارای وضعیت قرمز مجوز آغاز فعالیت مدارس فوتبال را ندارند.

این ابلاغیه فدراسیون فوتبال در شرایطی بود که هنوز رنگ نارنجی، به رنگ بندی شهرهای کشور از نظر شیوع ویروس کرونا اضافه نشده بود. همان زمان، پس از پیگیری صورت گرفته از سوی غلامرضا نوروزی، رییس فدراسیون پزشکی ورزشی  به ایسنا اعلام شد که مدارس فوتبال صرفا در شهرهای زرد رنگ از نظر شیوع ویروس کرونا امکان و مجوز فعالیت دارند و بازگشایی و فعالیت آن ها در شهرهای با رنگ نارنجی و قرمز غیرقانونی است.

باید خاطرنشان کرد بر اساس اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اگر صنفی دچار تخلف شود جریمه‌ها شدیدتر شده، به این صورت که تخلف صنف در شهر قرمز موجب می‌شود به مدت ۳ هفته پلمب شود و این مدت برای شهر نارنجی ۲ هفته است.

به تازگی اما ۱۷ خردادماه سال جاری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون با ارسال نامه‌ای به رییسان هیات فوتبال استان‌های سراسر کشور اعلام کرد فعالیت مدارس فوتبال کشور با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی بلامانع است. وی همچنین در خصوص از سرگیری فعالیت مدارس فوتبال کشور بیان کرد با توجه به نامه ارسالی از سوی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، فعالیت مدارس فوتبال با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله حضور حداقل نفرات (حداکثر ۳۰ نفر در هر جلسه تمرینی در زمین استاندارد فوتبال)، توجه به تهویه در فضاهای بسته، انجام تست PCR، رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از وسایل محافظت فردی، گندزدایی سطوح تماس مشترک بلامانع است.

نکته قابل تامل در مورد اعلامیه جدید فدراسیون فوتبال این که ابهامات متعددی در مورد نحوه فعالیت مدارس فوتبال از روز گذشته وجود دارد و مشخص نیست به چه علت در این زمینه به صورت شفاف اطلاع‌رسانی نشده است؛ این که در آیا مدارس فوتبال در تمامی شهرهای کشور از نظر رنگ بندی کرونا امکان فعالیت دارند یا این که هم‌چنان فعالیت آن‌ها در نقاط قرمز و نارنجی ممنوع است؟

مساله بسیار مهم دیگر انجام تست PCR است که به نظر می‌رسد تحقق آن با توجه به هزینه‌های ایجاد شده تقریبا امکان‌پذیر نیست، در این رابطه اما مسائل غیرشفاف دیگری نیز وجود دارد و آن به چگونگی انجام تست PCR بر می‌گردد و مشخص نشده در چه مقاطع زمانی باید این تست انجام شود! هم‌چنین باید این پرسش را مطرح کرد که اساسا امکان انجام تست PCR برای علاقمندان به حضور در مدارس فوتبال چقدر واقعی است و امکان تحقق دارد؟ هم‌چنین باید از فدراسیون فوتبال این سوال را پرسید که به چه علت در رابطه با مدارس فوتبال که فعالیت آن‌ها در تابستان با اقبال علاقمندان مواجه می‌شود تا این حد ناقص و غیرشفاف اطلاع رسانی کرده است؟

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان