چهارشنبه, 13 مرداد 1400
چهارشنبه, 13 مرداد 1400
Wednesday, 04 August 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۸۰۲ ]

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در جمع بازنشستگان بهداشت و درمان:

مشکلات بازنشستگان بهداشت و درمان را پیگیری می کنیم

گیلان امروز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان به همراه مدیران این سازمان طی دیدار با تعدادی از بازنشستگان بهداشت و درمان استان ضمن شنیدن دغدغه ها و مشکلات مطرح شده، به گفتگو با آن ها پرداخت.

در این جلسه بازنشستگان بهداشت و درمان استان به بیان دغدغه ها و مشکلات خود پرداخته و از مسئولین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواستند تا پل ارتباطی میان آنها و مسئولین کشوری باشند.

اجرای صحیح و کامل دستورالعمل متناسب سازی مهرماه 1399در حق بازنشستگان بهداشت و درمان کشور مبنی بر تصحیح حقوق بازنشستگان به میزان 90 درصد با شاغلان همتراز در همان دستگاه متبوع،اصلاح و اجرای کامل حق جذب هیات امنا بر اساس مصوبات قانونی،برقراری سختی شرایط محیط کار و حق اشعه طبق بند 3 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری،تسری فوق العاده ویژه در حق بازنشستگان بهداشت و درمان بر اساس دستورالعمل متناسب سازی، محاسبه حقوق و مزایا بر اساس مصوبات قانونی هیات امناء مستند به ماده 1 احکام قانون دائمی برنامه های توسعه کشور از خواسته های اصلی حاضرین در این جلسه بود.

مشکلات درمانی، بیمه ای و همچنین مقایسه سختی کار و پرداختی های نیروهای بهداشت و درمان با سایر کارکنان دولت، از جمله مسائل حاشیه ای بود که برخی از نمایندگان بازنشستگان به آن اشاره کردند.

 

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان پس شنیدن صحبت های تمامی افراد حاضر در جلسه و در پاسخ به تشکر حاضرین برای اختصاص زمان برای شنیدن دغدغه هایشان، با بیان اینکه شنیدن صحبت شما و سایر اقشار لطف نبوده و وظیفه ما مسئولین است، اظهار داشت: درب های سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان همیشه برای شنیدن مشکلات همه اقشار جامعه باز است.

وی با اشاره به حضور جمعی از کارکنان بهداشت و درمان در سال 1397 در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان به منظور پرداخت پاداش بازنشستگی و حل شدن آن مشکل، گفت: اواخر سال 1399 نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان مشکلات بازنشستگان تأمین اجتماعی استان را پیگیری و به مراجع مربوطه منتقل کرد.

کیوان محمدی با تاکید بر لزوم مطرح کردن مشکلات بازنشستگان بهداشت و درمان با سازمان متبوع خود در استان و کشور و تاکید بر اینکه این ارتباط به نفع شما خواهد بود، خاطرنشان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی موظف هستند پیگیر امور بازنشستگان سازمان خود باشند و با توجه به شناختی که از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی در استان وجود دارد، حتماً پیگیر حل مشکلات شما خواهند بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در دومین محور از صحبت های خود با تاکید بر اینکه اهمیت و سختی کار شما بر هیچکس پوشیده نیست، اظهار داشت: کارکنان خدوم کادر درمان با علاقه و احساس مسئولیت، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا حافظ جان و سلامتی بیماران باشند.

وی با اشاره به اینکه کادر درمان در تمامی شرایط و برهه های سخت زمانی، از جمله دفاع مقدس،سیل،زلزله، شیوع کرونا و... همواره عملکرد درخشانی را از خود به جای گذاشته اند، گفت: سختی و اهمیت کار شما را هرکس که تجربه حضور یا بستری در بیمارستان را داشته است، به خوبی درک می کند.

محمدی افزود: مقایسه بین شغل ها  در خصوص اینکه که کدام یک مهم تر و ارجح نسبت به شغل دیگر است،صحیح نبوده و ما به همه افراد در هر شغل و جایگاهی نیاز داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: حتماً مشکلات و خواسته های شما را به سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه های مرتبط انتقال داده و تا حصول نتیجه آن را پیگیری می کنیم.

 

معرفی رابط سازمان مدیریت برای پیگیری های آتی بازنشستگان بهداشت و درمان

در این جلسه همچنین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان نیز گزارشی را از پیگیری های سازمان در خصوص حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان به حاضرین ارائه کرد.

در پایان جلسه  به دستور رئیس سازمان درخواست های مکتوب بازنشستگان بهداشت و درمان دریافت و یکی از مدیران این سازمان به عنوان رابط برای پیگیری های بعدی به حاضرین معرفی شد.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان