چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400
Wednesday, 19 May 2021
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۵۷۴۵ ]

 

بخش ورزش- رقابت های هفته هفدهم لیگ برتر در یک روز برگزار شد که در این هفته مسابقات با شگفتی های جالبی همراه بود.

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال در روز گذشته برگزار شد که سپاهان با به ثمر رساندن 6 گل در این مسابقه توانست رکورد جالبی از خود به نمایش بگذارد.

 

نکته اول: گل گهرسیرجان صفر - صفر مس رفسنجان؛ تیم قلعه نویی بالاخره نباخت

بازگشت علیرضا حقیقی به دروازه از نکات جالب این دربی بود. دربی کرمانی ها تحت تاثیر لو رفتن میزان قرارداد مهدی کیانی یار تازه وارد  رفسنجانی ها بود و حتی قبل از بازی باعث شد محمد ربیعی سرمربی مسی ها به حالت قهر بابت لو رفتن این موضوع در نشست خبری حاضر نشود. تیم قلعه نویی که دو بازی متوالی را با بخت پشت سر گذاشته بود در این بازی بالاخره نباخت تا تیمی که ابتدای فصل در کورس بود کمی وضعیت خود را بهتر کند. بسته ماندن دروازه حقیقی هم که این اواخر حتی در لیست 20 نفره گل گهری ها جایی نداشت اتفاق خوبی برای این دروازه بان باسابقه بود.

 

نکته دوم: سایپا صفر - صفر نفت‌ مسجدسلیمان؛ ادامه تداوم تساوی ها در سایپا

ابراهیم صادقی و شاگردانش روند ثابتی در نتیجه گیری ندارند. این تیم که به سلطان تساوی ها معروف شده در خانه نتوانست از پس نفت مسجد سلیمان بر آید اما در عوض این نتیجه برای داریوش یزدی مربی نفتی ها نتیجه بدی نبود. این تیم هم بعد از جدایی مجتبی حسینی دچار تزلزل شد اما در این هفته توانست دروازه خود را بسته نگه دارد.

 

نکته سوم: شهر خودرو 2 - صفر پیکان ؛ شاگردان رحمتی در ساحل آرامش

تیم شهرخودرو سرانجام بعد از دو هفته پرحواشی بابت مالک باشگاه و داستان هایی که در مشهد به وجود آمده بود این بار با حمایت همه جانبه مسئولان مشهدی در خانه موفق شدند تیم سختکوش مهدی تارتار را شکست دهند تا مهدی رحمتی با خیال راحت تری به روزهای آینده فکر کند. یکی از نکات مهم این بازی مصدومیت شدید علی نعمتی بود که از ناحیه گردن به شدت آسیب دید، به طوری که از بازی خارج و راهی بیمارستان شد. همچنین حضور محمد نوازی روی سکوها و ایراد گرفتن به او از سوی یک سرباز و درگیری او با وی باعث شد تا دقایقی بازی تحت تاثیر قرار گیرد.

 

نکته چهارم: صنعت نفت آبادان صفر - صفر  پرسپولیس ؛ باد و زمین و کمیته وضعیت مقصران تساوی سرخ‌ها؟

بازی برخلاف تصور هیچ جذابیتی نداشت.البته که این تساوی برای آبادانی ها که بازی هفته گذشته خود را واگذار کرده بودند شبیه پیروزی بود. هر چند که سیروس پورموسوی همچنان معتقد است که وضعیت مالی باشگاه خوب نیست و تا الان هم کسی صدایش در نیامده به خاطر مردم آبادان بوده است.در سوی دیگر میدان بیشتر حواشی ایجاد شده برای پرسپولیس قبل از این مسابقه باعث شده بود تا بعد از یک تساوی کسل کننده یحیی گل محمدی از زمین و باد گلایه کند و بعد هم سرپرست تیم بتازد بر فدراسیون تازه کار عزیزی خادم. باشگاه پرسپولیس به دلیل عدم پرداخت بدهی های داخلی به ویژه سوشا مکانی که این روزها حسابی این باشگاه را تهدید کرده نتوانست مجوز بازی مهدی ترابی را بگیرد تا این بازیکن که همراه تیم به آبادان رفته بود از روی سکوها شاهد این بازی باشد. حالا پرسپولیسی ها شاکی تر از همیشه به این فدراسیون گلایه دارند که چرا اکنون یادشان افتاده تا در مورد بدهی های داخلی تعیین تکلیف شود و معتقدند که زور فدراسیون فقط به آنها می رسد و خود را مظلوم این داستان می دانند.

 

نکته پنجم: آلومینیوم اراک یک - 6 سپاهان؛ پیروزی نادر یا گل های مشکوک؟

پیروزی سپاهان مقابل 6 گل مقابل تیمی که در نیم فصل اول به تیمی چغر و سختکوش معروف بود می تواند از نکات قابل توجه این هفته بازی ها باشد. هر چند که نویدکیا سرمربی سپاهان خودش بعد از این بازی چنین پیروزی را از اتفاقات نادر فوتبال می داند اما در سوی دیگر میدان خرمزی مربی موقت تیم اراکی ها به شدت بابت شرایط تیم گلایه کرد و حتی برخی گل های دریافتی را مشکوک اعلام کرد. رسول خطیبی سرمربی نیم فصل اول آلومینیوم در نیم فصل در عرض 24 ساعت از این تیم جدا شد و به تراکتور رفت و با این تصمیم شیرازی تیم اراکی از هم پاشیده شد. مسئولان این تیم هم پاسخگو نیستند که چرا باید وضعیت تیمی که در نیم فصل نتایج خوبی گرفته بود این چنین از هم گسیخته شده و به حدی که مربی تیم به برخی بازیکنان مشکوک است و از برخی شیطنت ها علیه تیم صحبت می کند.

 

نکته ششم: تراکتور 2 -  یک نساجی مازندران؛ جلالی و باخت و دیگر هیچ

رسول خطیبی با تراکتور توانست 3 امتیاز خود را بگیرد و کمی وضعیتش را نسبت به هفته های قبل بهتر کند. از نکات عجیب این بازی قرار گرفتن سعید واسعی محروم کنار بازیکنان تراکتور به هنگام گرم کردن بود. همچنین شاید گل میثم تیموری در نوع خودش جالب بود. این بازیکن که خودش مازنی است با توجه به شرایط نساجی بعد از گلی که زد با عصبانیت به بنر تبلیغاتی کنار دروازه نساجی زد تا به نوعی ناراحتی خود را از وضعیت تیم شهرش نشان دهد. همچنین محمد عباس زاده بازیکن سابق نساجی نیز بعد از گلزنی خوشحالی نکرد. در سوی دیگر میدان جلالی و نساجی ششمین باخت خود را پشت سر گذاشتند تا نشان داده شود اساسا تغییر مربی در این تیم نه تنها نتیجه نداده است بلکه اوضاع رو وخیم تر هم کرده است.

 

نکته هفتم: ذوب آهن 2 - صفر ماشین‌سازی‌تبریز؛ تیم تبریزی همچنان روی نوار باخت

مجتبی حسینی در این بازی نشان داد بی جهت ذوب آهن به دنبال او نبوده و به خوبی توانست بر بازی تسلط پیدا کند. ذوب آهن و ماشین سازی هر دو در موقعیت نامناسبی در جدول هستند با این حال تیم اصفهانی توانست این بازی 6 امتیازی را ببرد تا به وضعیت خود در جدول بهبود بخشد اما در نقطه مقابل شاگردان پاشازاده مثل همیشه در این فصل موفق نشدند باز هم 3 امتیاز کسب کنند. یکی از نکات عجیب در این مسابقه این بود که تیم ماشین سازی در شروع نیمه دوم با 12 بازیکن به میدان می رود که وقتی داور متوجه این قضیه می شود بازیکن اضافه را با دادن یک کارت زرد از زمین بازی خارج می کند. اینکه چرا ماشین سازی چنین اشتباهی را مرتکب شده باید کادرفنی و سرپرستی این تیم در موردش پاسخ دهند.

 

نکته هشتم: استقلال یک - صفر فولاد؛ انتقام استقلال با طعم شیرین فرهاد

تیم استقلال با یک تحول بزرگ در کادرفنی مقابل فولادی قرار گرفت که در نیم فصل اول در بازی رفت این مسابقه حواشی زیادی  ایجاد شد و در نهایت آبی پوشان موفق شدند انتقام بازی رفت را با 3 امتیاز شیرین کسب کنند. تقابل مجیدی و نکونام که می توانست بدون هیچ دلیلی جذابیت های خودش را داشته باشد این بار با توجه به شرایط استقلال رنگ و بوی دیگری داشت و در نهایت این 3 امتیاز حساس به حساب آبی های پایتخت رفت. شادی های مجیدی هم بعد از این گل سوژه عکاسان شد. در این بازی مجیدی از نظر تاکتیکی درست است که نتوانسته بود خیلی تغییر زیادی ایجاد کند اما در گام اول پاقدم خوبی داشت و استقلال را بعد از مدتها به آرامش رساند. بازگشت رشید مظاهری به دروازه و نیمکت نشینی ارسلان مطهری از نکات جالب توجه بود که در نهایت هم ارسلان مطهری که توسط فکری همیشه به عنوان یار فیکس به کار گرفته می شد این بار در تیم مجیدی تعویض طلایی شد و پایش به گلزنی باز شد. تعویض ووریا غفوری هم از دیگر نکات جالب و تصمیمات فنی این بازی بود. همچنین ناراحتی نکونام بعد از بازی بابت اینکه سرمربی تیم میزبان اول به نشست خبری رفت در نوع خودش جالب بود. او در میکسدزون ورزشگاه هم با کنایه به برخی استقلالی که در بازی رفت حسابی از دست فولادی ها شاکی بودند اعلام کرد بابت این باخت گریه نمی کند.

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان