دوشنبه, 01 مرداد 1403
دوشنبه, 01 مرداد 1403
Monday, 22 July 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۵۴۷ ]

 

 

گیلان امروز- استاندار گیلان با حضور در مناطق سیل زده شهرستان آستارا گفت: همه مدیران برای رفع مشکل مردم و عادی شدن وضعیت مناطق سیل‌زده پای کار هستند.

اسداله عباسی روز سه شنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده شهرستان آستارا اظهار کرد: همه مسئولان در آستارا حضور دارند تا زمانی که وضعیت به شرایط عادی بازگردد که هم اینک نیز با تلاش مسئولان برخی از این مشکلات برطرف شده است.

وی بیان کرد: شدت و میزان بارش اخیر باران در شهرستان آستارا طی چند دهه گذشته بی نظیر بوده چنانکه حدود ۲۳۵ میلیمتر باران در این شهرستان بارید که در بخش لوندویل شهرستان شدت بارش باعث تخریب یک دهنه پل اصلی و ارتباطی آستارا به تالش شد.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: برای احداث این پل از همین امروز پیمانکار کار خود را آغاز می کند ومقرر شده ظرف سه ماه این پل آماده بهره برداری شود.

وی عنوان کرد: در خصوص آب شرب نیز همه کارکنان فنی آب و فاضلاب استان کار خود را آغاز کرده اند و محله به محله آب شرب وصل می شود.

عباسی تصریح کرد : با توجه به شرایط موجود و تلاش کارکنان شرکت آبفا تا ظهر امروز مشکل آب در شهرستان آستارا برطرف می شود و ظرف ۲۴ ساعت نیز مشکل آب شرب بخش لوندویل مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اینک تا برطرف شدن مشکل آب بخش لوندویل، این منطقه با تانکر آبرسانی می شود، ادامه داد: بخشی از محلات آستارا دچار آبگرفتگی شده که شرایط در حال مدیریت است.

عباسی افزود: همچنین به دلیل آسیب دیدن برخی از تیرهای برق در چند روستا اکیپ‌هایی از اداره برق برای تعمیر در مناطق مذکور حضور یافته تا آسیب دیدگی‌ها را رفع کنند.

 

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به دستوری که معاون اول رئیس جمهور صادر کرده، خسارت ناشی از سیل به راهها، منازل و مغازه ها بررسی، جمع بندی و اعلام خواهد شد.

استاندار گیلان همچنین در جلسه ستاد مدیریت بحران در آستارا با اشاره به سیلاب شهرستان آستارا و مشکلات ایجاد شده برای مردم این مناطق گفت: مسئولان با بررسی، برآورد و تقسیم‌بندی کارها هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات سیل‌زدگان تلاش نمایند و در این راه خدمات‌رسانی عادلانه را مد نظر داشته باشند.

عباسی با بیان ایکه زندگی و سلامت مردم در این شرایط برای ما مهم است، اظهار کرد: مسئولان استانی دستگاه‌های مرتبط باید در کنار مسئولان شهرستان در کنار مردم باشند و مشکلات آنان را با سرعت مرتفع کنند و هیچ کوتاهی در این ارتباط صورت نگیرد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر اینکه مردم از دولت مردمی بیش از همیشه انتظار رسیدگی دارند، از مسئولان خواست تا در فرمانداری شهرستان آستارا مستقر نشوند؛ در جمع مردم بروند و در کنار آنان باشند، مشکلات را بررسی و برای رفع مسائل تلاش کنند.

وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای برخی از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی، از مدیران این مجموعه‌ها خواست تا با سرکشی به آنان برای رفع مشکلات در اسرع وقت اقدام کنند و گزارش را به معاون عمرانی استانداری و فرماندار شهرستان آستارا اعلام نمایند.

استاندار گیلان از بنیاد مسکن خواست تا خسارت‌های ناشی از سیلاب واحدهای مسکونی را ارزیابی کنند تا بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور برآورد خسارت‌ها به وی اعلام شود و تسهیلات در ارتباط با تعمیرات مشخص شود.

عباسی با تاکید بر رفع هر چه سریع‌تر مشکلات حوزه آب و برق شهرستان آستارا خاطر نشان کرد: خسارت‌های مربوط به باغات کیوی و سایر بخش‌ها نیز باید مشخص شود ضمن اینکه ارزیابی‌ها باید فنی و کارشناسی باشد و آمارهای ارائه شده دقیق باشد.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به شدت بارش باران در شهرستان آستارا به ویژه در لوندویل خاطر نشان کرد: خوشبختانه این بارندگی‌ها خسارت جانی نداشت و امیدواریم خسارت‌های اقتصادی نیز با تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی به سرعت جبران شود.

عباسی خاطر نشان کرد: اگر چه کارها با توجه به غافلگیری باران (در مدت ۳ ساعت ۱۳۵ میلمتر بارش و ۱۲ ساعت ۲۱۸ میلیمتر) در حد توان انجام شد اما باید خدمات رسانی به مردم و رسیدگی به آنان و رفع مشکلات‌شان سرعت یابد.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به بازدید صبح خود از مشکلات ناشی از سیلاب شهرستان آستارا و با بیان اینکه مشکلات مردم و نواقص را از نزدیک مشاهده کرده، افزود: ساختار و زیرساخت شهرستان آستارا بنا به هر دلیلی توسعه پیدا نکرده است و مردم با این سیلاب دچار خسارات مادی شدند؛ ساخت و ساز واحدهای مسکونی احداث شده از گذشته وضعیت خوبی ندارند؛ اگرچه ساختمان‌های چند طبقه در شهرستان آستارا احداث شد اما برای زیرساخت‌های آن کار اساسی صورت نگرفته است.

عباسی تاکید کرد: به هر روی مسئولان استانی دستگاه‌های مرتبط باید در کنار مسئولان شهرستان در کنار مردم باشند و مشکلات آنان را با سرعت بررسی و مرتفع کنند و هیچ کوتاهی در این ارتباط صورت نگیرد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان