یکشنبه, 13 اسفند 1402
یکشنبه, 13 اسفند 1402
Sunday, 03 March 2024
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۴۶۶ ]

 

 

بخش فرهنگی - رمان‌های «درّه انجیر» نوشته فرشته نوبخت و «جسدهای معلق» نوشته مریم فریدی منتشر شده‌اند.

به گزارش ایسنا، رمان «دره انجیر» نوشته فرشته نوبخت در ۱۳۶ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۵۵ هزارتومان در نشر پیدایش عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: هنوز آفتاب نزده که مسافر از جلوخان عبور کرده و وارد هشتی بزرگ اقامتگاه می‌شود. به دو سوی هشتی نگاهی می‌اندازد و چون در ابتدا کسی را نمی‌بیند، از پله‌های سمت چپِ هشتی پایین می‌رود و پشت یکی از میزهای کوچک می‌نشیند. نگاهش در اطراف می‌چرخد و برای چند لحظه محو فضا می‌شود. به سنگفرش آجری، پرده‌ها، پنجره‌های چوبی و آبی‌ رنگ و گلدان‌های پر از شمعدانی‌های با طراوت نگاه می‌کند. انارِ سرخی که در دست دارد را بو می‌کند و می‌گذارد روی میز. بعد منتظر می‌ماند تاکسی پیدا شود و به او خوشامد بگوید. کمی بعد سر و کله‌ی پیشخدمتی خواب‌آلود پیدا می‌شود.

«این ماشین سفید، مال شماست؟»

«درّه انجیر» و «جسدهای معلق»

همچنین کتاب «جسدهای معلق» نوشته مریم فریدی در ۳۰۴ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۱۳۰هزار تومان در نشر یاد شده عرضه شده است.

در پشت جلد کتاب نوشته شده است: «سیصد سال» از «انفجار بزرگ» گذشته است و مردم شهر «آلامتو» با یکدیگر خوب و خوش زندگی می‌کنند. اما داساهای سیاه‌پوش به آلامتو حمله و آن را تسخیر می‌کنند. ری‌را و آندیا دو زن جوان، بی‌آنکه یکدیگر را بشناسند، از دو مسیر متفاوت به همدیگر می‌رسند. هر دو زن جوان، در راهی تیره و پر از خشونت به دنبال زندگی، عشق و خوشبختی‌اند، اما داساهای سیاه‌پوش وحشی در حال کشتارند و بی‌رحمانه در کمین آنان نشسته‌اند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان