دوشنبه, 10 مهر 1402
دوشنبه, 10 مهر 1402
Monday, 02 October 2023
روزنامه گیلان امروز [ شماره ۶۳۵۵ ]

 

گیلان امروز- همایش کارآفرینان و مجمع خیرین استان گیلان در زندان تحولی لاکان با حضور دکتر علیرضا جمشیدی   عضو حقیقی ستاد راهبردی سند تحول قضایی  ، رضا محمدی اصل مدیرکل سازمان زندان ها، هاجر تحریری نیک صفت مدیرعامل مجمع خیرین ، مقامات قضایی و برخی از مدیران موسسات خیریه، خیرین و کارآفرینان گیلانی در زندان لاکان رشت برگزار شد

 دکتر جمشیدی عضو حقیقی ستاد راهبردی سند تحول قضایی در این همایش با اشاره به اینکه اشتغال می تواند به زندانی هویت ببخشد و موجب پذیرش وی در خانواده و جامعه گردد گفت :  طرح بامداد دارای آثار مثبتی است از جمله معافیت از مالیات ، دریافت تسهیلات بدون بهره و کم بهره بدون مشمول شدن بیمه.

دکتر جمشیدی این طرح  را یک طرح ملی بیان کرد و گفت : دولت ، قوه قضاییه و قوه مقننه جهت اجرای آن با تمام امکانات آمادگی دارند و این طرح  برای اجرا نیز از پشتیبانی قوی برخوردار است.

عضو حقیقی ستاد راهبردی سند تحول قضایی  در ادامه بیان داشت ، زندانی در حصار زندان،به فکر خانواده خود است و خانواده زندانی نیز  در بیرون دیوار زندان دغدغه پایداری معیشتش را  دارد که با تلاش و یکدلی باید همه ما تلاش کنیم تا مسئله اشتغال این گروه هدف مرتفع  تا سبب درآمدزایی و حفظ کرامتشان در جامعه شود.

در ادامه محمدی اصل مدیر کل زندان های گیلان حضور خیرین و کارآفرینان را یکی از پله های صعود در زمینه اشتغال برای زندانیان عنوان کرد و افزود: با توجه به توانمندی های خیرین در همه عرصه ها، می توانیم در جهت توسعه کار آفرینی و اشتغالزایی زندانیان کمکی های شایانی کسب کنیم.

وی بیان داشت : برای اجرای طرح بامداد سازمان زندانها فضای مناسب و امتیاز از قبیل آب و برق رایگان و نیروی کار ارزان در اختیار کارآفرینان و  خیرین  قرار می دهد  و همچنین کارآفرینان که در اجرای طرح بامداد مشارکت می کنند علاوه بر مزایای فوق ، از نیروی کار آموزش دیده متعدد و با مهارت های مختلف برخوردار خواهند بود.

محمدی اصل در ادامه افزود  در اجرای این طرح کارگاه های متعددی از جمله جوراب بافی ، اتصالات لوازم برقی ، گلسازی ، ساخت درب آسانسور ، گلسازی ، بسته بندی و کارگاه های متعدد دیگر آماده و زندانیان شروع به کار کرده اند که در ادامه مسیر این امر گسترش فراوانی خواهد یافت.

دکتر هاجر تحریری نیک صفت مدیرعامل مجمع خیرین گیلان ضمن اشاره به برگزاری این همایش گفت: به منظور اجرای سند تحول قضایی و رفع چالش های موجود، با انتخاب زندان های استان گیلان به عنوان پایلوت، قرار است تمامی راهکار های لازم را برای ارتقاء وضعیت زندان ها بکار گیرد،که  براین اساس مهمترین محور در بحث تحول زندان ها  اشتغال مولد و پایدار  و همچنین  حرفه آموزی  زندانیان و خانواده آنان است که بعنوان طرح  بامداد با  استفاده از ظرفیتهای استان انجام می شود.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان