چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
۱۲ شوال ۱۴۳۹
۱۳ سپتامبر ۲۰۱۷
شماره 4745

​همزمان با عید غدیر خم صورت گرفت افتتاح بزرگترین هایپرلند کشور در منطقه آزاد انزلی

افتتاح بزرگترین هایپرلند تعاونی کشور که همزمان با جشن عید سعید غدیر خم و با برگزاری باشکوه سالروز واقعه عید امامت و ولایت و به همت بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی با حضور مسئولان کشوری و استانی مورد بهره برداری قرار گرفت به عنوان یکی از پروژه های مهم بخش خصوصی در حوزه تعاونی قلمداد می شود.

عضو فراکسیون تعاون مجلس در مراسم آغاز به کار تعاونی مصرف کارکنان گروه کارخانجات هپی لند با اشاره به اینکه اقتصاد گیلان را فقط می تواند بخش خصوصی نجات دهد و برای ایجاد اشتغال ،ارزش افزوده و کارآفرینی از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعتلای تعاونی ها می توان استان را در شرایط بهتری قرار داد گفت :

علی رغم اینکه کارهای گروهی در کشور ما از جمله تشکیل تعاونی ها با شکست روبرو بوده و این نشان دهنده عدم کارایی کار گروهی است در حالی که اقتصاد مقاومتی به کارهای گروهی و توجه به تعاونی ها تاکید دارد و کارهای گروهی در تمام دنیا نتیجه بخش تر و موفق تر است .

سید کاظم دلخوش به نمونه موفقیت این گونه سرمایه گذاری در کشور پرداخت و افزود :

سرمایه گذار گروه کارخانجات هپی لند آقای مهندس طاهری با کارهایی که در زمینه تولید ،صنعت و سرمایه گذاری هایی که در حوزه تجارت و اکنون در بخش تعاونی آغاز کرده است می باید مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد تا با حمایت از چنین کارآفرینانی ایجاد انگیزه سرمایه گذاری بیشتر برای حضور سایر سرمایه گذاران نیز در گیلان فراهم شود.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس تاکید کرد :باید این تفکر بیمار در استان که هر گاه برای حمایت از کارآفرینی قدم برداشته می شود به او برچسب شریک و ... زده می شود از بین برود و با یک نگاه مثبت همه ما خود را حامی هر کسی که آجری را روی آجر دیگری می گذارد بدانیم و به خاطر آینده نسل های دیگر از او حمایت کنیم.

گفتنی است پیش از افتتاح فروشگاه تعاونی محمود زیار رییس هیات مدیره عضو هیات مدیره تعاونی ،علی رضا عیسی پور از اعضای هیات مدیره و مدیر بازرگانی و زهره کچلکی از اعضای هیات مدیره و مدیر پروژه هایپرلند در کنفرانس خبری با خبرنگاران گزارشی از روند تشکیل و فعالیت تعاونی مصرف کارکنان گروه کارخانجات هپی لند ارائه دادند.

اتاق فکر و گروه مطالعاتی هپی لند به دنبال ایجاد مراکز متعدد تجاری ،تولیدی ،توریستی و خدماتی تصمیم گرفت فروشگاهی را با مساحت 3 هزار متر در محدوه گلشن منطقه آزاد انزلی با عرضه کالا های خانگی ،مواد غذایی ،میوه و تره با ر،آژانس ،کافی شاپ در دو طبقه از طریق سهامدار کردن یک هزار و 500 نفر از پرسنل خود راه اندازی کند.

این مطلب را زیار عضو هیات مدیره تعاونی هایپر لند عنوان کرد و گفت :این تعاونی بزرگ فروشگاهی که در ابتدا با اولویت قرار دادن عرضه محصولات داخلی استان و توانمند سازی درآمد روستاییان با خرید محصولات کشاورزی شروع به کار کرد می تواند بیش از پیش به اصل کارایی تعاونی ها با بهره گیری از سرمایه جمعی اعتلا بخشد.

وی افزود :این طرح که به صورت تعاونی از طریق درآمد پرسنل به صورت سهام ایجاد و راه اندازی شده است ضمن اینکه موجب تقویت مالی پرسنل پس از سود حاصل از سهام می شود از سویی برای 150 نفر از خانواده های پرسنل نیز شغل جدید ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه چون زیر ساخت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی فراهم بود و بازار پویای حاکم در منطقه و از سویی داشتن اشتغال مولد در گروه کارخانجات سرزمین شاد موجب راه اندازی فروشگاهی به صورت تعاونی مصرف کارکنان شد ادامه داد :در مقابل ناکارآمدی تعاونی ها در استان خواستیم به عنوان اولین فروشگاه تعاونی موفق در کشور شناخته شویم و این کار ناشی از تفکر سرمایه گذار مجموعه هپی لند بود که در صورت رفع موانع سرمایه گذاری در گیلان می تواند با وجود افراد علاقمند و دلسوز به توسعه اشتغال و ایجاد ثروت در گیلان ، استان را به مرکز ثقل داد و ستد شمال منطقه تبدیل کند .اکنون هپی لند با راه اندازی یک فروشگاه تعاونی کارکنان مرکزی در منطقه آزاد انزلی می تواند توسعه جدیدی را در منطقه آزاد ایجاد کند.

اما عیسی پور مدیر بازرگانی تعاونی هم از ایجاد 12 غرفه اعم از نانوایی ،میوه و تره بار ، پروتئین و ماهی ،سبزیجات ،عرضه محصولات ارگانیک ،عرضه انواع مواد غذایی آژانس و عرضه مستقیم فراوره های گوشتی خبر داد و افزود : در طبقه دوم هایپر لند کافی شاپ و فست فود با چشم انداز زیبا همراه با عرضه انواع پوشاک بچگانه با برند هپی لند و لباس بانوان ، لوازم تحریر همگی با قیمت مناسب و با در نظر گرفتن کیفیت راه اندازی شده است.

وی چرخه تامین کالا از تولید به مصرف را از مهمترین رویکردهای این شرکت تعاونی برای پویا کردن اقتصاد داخلی استان و بالا بردن ضریب اقتصاد کارکنان دانست و یادآور شد:ما برای راه اندازی این تعاونی علی رغم اینکه از حمایت سازمان منطقه آزاد و اداره کل تعاون برخوردار بودیم توانستیم با سرمایه های داخلی از محل آورده پرسنل یک مجموعه مولد را راه اندازی کرده که در صورت ادامه این حمایت ها دامنه سرمایه گذاری های ما گسترش خواهد یافت.

زهره کچلکی مدیر پروژه هایپر لند هم با بیان اینکه کارکنان هپی لند مهمترین سهام دار این شرکت تعاونی هستند از ایجاد درآمد های دیگر در این تعاونی با خرید برنج ،بوقلمون خانگی و سایر محصولات کشاورزی کارکنان و ایجاد زمینه کار در آژانس فقط در طول 3 ساعت در طول شبانه روز که بتواند اقتصاد آنان را با شرایط بهتری روبرو کند خبر داد و گفت :چشم انداز هپی لند در سال 2025 با راه اندازی یک هزار فروشگاه در اقصی نقاط جهان در زمره پرفروش ترین و محبوب ترین برندهای جهان خواهد بود.

به گفته وی سیستم مدیریت کیفیت iso 9001 ، التزام به رعایت موازین زیست محیطی در زنجیره تامین محصولات مطابق با الزامات iso 14001 ، التزام به حفظ ایمنی و سلامتی کارکنان ، مشتریان و کلیه ذینفعان مجموعه مطابق با الزامات ohsas 8001 از مهمترین خط مشی های هپی لند است.

یادآور می شود این مجموعه که در خارج از فنس منطقه آزاد در مسیر حسن رود به درب ورودی بعد از تقاطع شهید نامجو مورد بهربرداری قرار گرفت به زودی بخشی از سرمایه گذاری های منطقه آزاد را در این مسیر هدایت خواهد کرد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.