چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
۱۲ شوال ۱۴۳۹
۱۳ سپتامبر ۲۰۱۷
شماره 4745

​جناب آقای حسنی خسته نباشید!!

آقای دکتر صادق حسنی، نماینده اصلاح‌طلب رشت در مورد حضور یک نماینده شورای اسلامی شهر رشت و شبهه در انتخاب شهردار اظهارنظر فرمودند!

جای بسی خوشحالی است که پس از مدت‌ها این نماینده لب به سخن باز کردند و در مساله‌ای هرچند نامربوط اظهارنظر کردند چون برخی افراد فکر می‌کردند ایشان در مجلس مرعوب فضای حضور نمایندگان صاحب‌نظر و صاحب‌نام شده که از هر نوع اظهار وجود موثر حتی در مسایلی که خود را کارشناس آن می‌داند، خودداری می‌کند.

خدا را شکر که مساله‌ی حضور نماینده‌ای شاخص در شورای شهر رشت و شبهه! برای انتخاب شهردار از سوی ایشان رسانه‌ای شد.

البته بر ما معلوم است که این اظهارنظر به احتمال زیاد از سر مصلحت شورا و مردم رشت نیست بلکه امیدوارند با حذف عضوی از شورا رفقای ایشان به شورا راه یابند!

اظهار نظر حقوقی ایشان نیز معلوم نیست از چه پایگاه و جایگاه قانونی برخوردار است. برای انتخاب شهردار هم شبهه ایشان و ایرادات آن هم پس از تصمیم معقولانه و منطقی و متفق شورا برای انتخاب شهردار جای تامل بسیار دارد.

زیرا اعضای شورا مکررا دلایل منطقی و استدلال خود را برای این انتخاب توضیح داده‌اند و دیگر بحث این چنین چه جایگاهی می‌تواند داشته باشد؟

حالا فرض کنیم مراجع قانونی نظر بدهند که آقای شکریه که خود مقید به قانون و مقررات است از شورا برود، چگونه انتخاب شهرداری که 11 نفر عضو شورا منهای یک نفر به او رای داده‌اند شبهه‌ خواهد داشت؟

به‌هرحال ما همین‌که آقای حسنی اظهارنظر فرموده‌اند خوشحالیم و به ایشان خسته نباشید می‌گوییم.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.