چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
۱۱ شوال ۱۴۳۹
۱۳ سپتامبر ۲۰۱۷
شماره 4745

​شهردار منتخب رشت تاکید کرد: پرهیز از دولتی کردن مراسم دهه محرم

گیلان امروز- شهردار منتخب رشت با تاکید بر پرهیز از دولتی کردن مراسم دهه محرم گفت: هرگاه برنامه‌ای از صفر تا صد برگزاری آن دولتی شود از جایگاه مردمی دور خواهد ماند.

دکتر نصرتی در نشست هم اندیشی با شهرداران مناطق پنجگانه و روسای سازمان های تابع،در راستای برنامه ریزی ویژه برای برگزاری مراسم دهه عاشورا در ساختمان تاریخی شهرداری درسخنانی با تاکید بر ضرورت برگزاری مراسمی متفاوت با سالهای گذشته اظهار کرد: جلسه امروز ( سه شنبه) در راستای همفکری و انجام کار تلفیقی شهرداریهای مناطق با سازمانهای مرتبط جهت اجرای برنامه های خلاقانه و متفاوت با سالهای گذشته است .

شهردار رشت با تاکید بر پرهیز از دولتی کردن مراسم دهه محرم یادآور شد: هرگاه برنامه‌ای از صفر تا صد برگزاری آن دولتی شود از جایگاه مردمی دور خواهد ماند. بنابراین اگر می‌خواهیم مراسم و عزاداری ویژه ماه محرم به عنوان تأثیرگذارترین جریان مذهبی همچون جشن عید شعبان موفق شود باید به صورت خودجوش و مردمی اداره شود .

وی در ادامه افزود: با توجه به مدت کوتاه باقی مانده تا ماه محرم شایسته است تابا همفکری مسئولین شهرستانی،نیروی انتظامی،مساجد و صداو سیما در برگزاری هرچه بهتر مراسم ایام فوق گام برداشت .

دکتر نصرتی از ضرورت تشکیل گروه همیاران محرم خبر داد و گفت:مناطق و سازمانها می توانند با متمرکز کردن حمایت‌های خود با شهرداری مرکز نقش بسزایی در توزیع عادلانه حمایت مادی شهرداری با هیات های مذهبی داشته باشند .

فاطمه قدیمی حرفه با اشاره به پراکندگی برگزاری مراسم های مذهبی ویژه دهه محرم در سطح شهر اظهار کرد: سیاهپوش کردن ساختمان مرکزی و ساختمان شهرداری از وظایف هرساله روابط عمومی در ایام فوق است.

مدیر ارتباطات و اموربین الملل شهرداری رشت گفت: علاوه بر برگزاری جلسات شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی با هیأت مذهبی در سال گذشته جلسه ای نیز با پیرغلامان که یک کار متفاوت و معنادار بود از سوی روابط عمومی شهرداری رشت برگزار شد.

وی با ارائه پیشنهاد ایجاد کمپین نذر فرهنگی تصریح کرد: با برپایی این کمپین ها و ایستگاه ها در هر منطقه می توان گام های خوبی در راستای توزیع غذای نذری به افراد مستحق همچون دیوار مهربانی و یخچال مهربانی برداشت .

فاطمه قدیمی با تاکید بر نقش پر رنگ پاکبان ها در زیبا سازی شهر یادآور شد:سال گذشته با همیاری سازمانهای مردم نهاد اقدامات خوبی در زمینه پاکسازی و جمع آوری ظروف غذایی یکبار مصرف رها شده در خیابانهای سطح شهر انجام شد که امسال نیز انجام این برنامه پیشنهاد می‌شود .

علیرضا حسنی نیز با تاکید بر بودجه تعریف شده سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی در راستای اجرای مراسم های دهه عاشورا اظهار کرد:نظامند کردن چاپ بنرها, برپایی حسینیه شهدا و کمک به هیات‌های مذهبی , هماهنگی با اداره ارشاد شهرستان, برپایی نمایشگاه ویژه ایام محرم, برپایی سوگواره عاشورایی و.....از برنامه های هرساله این سازمان در ایام دهه محرم است .

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با ارائه پیشنهاد برپایی خیمه‌های بین الحرمین در سطح شهر گفت:شایسته است تا ظرف مدت مشخص مدیران مناطق و مدیران ستادی برنامه های خود را در راستای برنامه متفاوت ویژه ایام دهه محرم به شهردار ارائه دهند .

مدیر عامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری رشت نیز ضمن تشریح برنامه های سازمان تحت مدیریت خود ویژه ایام محرم در سالهای گذشته اظهار کرد:از آنجایی که این سازمان المانهای خاصی را در دست ساخت دارد و باتوجه به اینکه المان میدان امام حسین(ع) مدتهاست شکسته شده ضروری است تا نسبت به ترمیم و یا ساخت این المان اقدامات شایسته انجام پذیرد .

اولین نفری باشید که نظر میدهید.