دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
۷ رجب ۱۴۳۹
۱۹ ژوئن ۲۰۱۷
شماره 4675

​کارلوس کی روش : پیشنهاد هدایت یونایتد را رد کردم

گیلان امروز- سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با روزنامه پرتغالی درباره حضور در پرافتخارترین تیم انگلیس و کار با فرگوسن و البته فوق ستاره وقتش، کریستیانو رونالدو صحبت کرد.

کارلوس کی‌روش که در ایران به سر می‌برد با نشریه EXPRESSO پرتغال به صحبت پرداخت و درباره دوران حضورش در منچستریونایتد و رئال مادرید و رابطه‌اش با کریستیانو رونالدو گفت‌.

کی‌روش درباره جدایی از منچستریونایتد و پیوستن به رئال مادرید به عنوان سرمربی، گفت‌: فرگوسن با رفتن من به رئال موافق نبود و به من گفت‌ که ناراحت هستم از این که می‌خواهی به رئال بروی. قبل از این که به مادرید بروم در جنوب ‌اسپانیا با فرگوسن جلسه‌ای داشتم و او به من گفت‌ که هر وقت که بخواهی می‌توانی به منچستریونایتد باز گردی. من تصمیمم را گرفتم، فرگوسن هم من را از خطرات پیوستن به رئال مادرید آگاه کرد و به من هشدار داد.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهاد حضور به عنوان سرمربی یونایتد را داشته است یا خیر، گفت‌: بله و حتی با فرگوسن در این باره جلسه هم داشتم ولی تصمیم گرفتم به تیم‌ ‌ملی پرتغال بروم. من حتی پیش قرارداد هم با منچستریونایتد امضا کردم. می‌توانستم حتی به تاتنهام هم بروم. زمانی که فرگوسن بازنشسته شد فرصت حضور در یونایتد را داشتم. الکس مربی‌ای می‌خواست که با زبان‌های مختلف با بازیکنان، خصوصا بازیکنان آفریقایی و فرانسوی صحبت کند. من غیر از انگلیسی صحبت کردن، کمی ایتالیایی، ‌اسپانیایی و فرانسوی بلدم. می‌دانستم که چه کار می‌کنم. به همین خاطر آن پیشنهاد را رد کردم.

کی‌روش درباره این که از رابطه فرگوسن با بازیکنانش در این تیم‌ ‌چه چیزهایی از او یاد گرفت ، گفت‌: فرگوسن به واقع یک رهبر بود و من چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. او بسیار در کارش جدی و مصمم است ولی نه آن طور که در رسانه‌ها درباره پرتاب کفش به صورت دیوید بکام مطرح شد. در واقع فرگوسن به کفش لگد زد که این کفش هم به چند وسیله برخورد کرد و تغییر جهت داد و به بعد به صورت بکام برخورد کرد. درباره تاثیر کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد باید بگویم که توصیه کرده بودم یونایتد، رونالدو و کوآرشما را خریداری کند. دوست داشتم هر دو را یونایتد خریداری کند نه این که فقط یک بازیکن. فرگوسن هم با این اتفاق موافق بود. وقتی که به منچستریونایتد باز گشتم رونالدو یک ستاره شده بود. من فردیناند و اسکولز را هم به یاد دارم.

او در پاسخ به این سوال که برای رونالدو، پدر بود یا خیر، گفت‌: این سوالی است که باید خود کریستیانو رونالدو پاسخ دهد.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران همچنین به سوال‌های کوتاه درباره کریستیانو رونالدو پاسخ داد:

از رونالدو نفرت دارید؟

خیر به هیچ وجه.

آخرین بار با رونالدو کی صحبت کردی؟

بعد از جام جهانی ۲۰۱۰ با او صحبتی نداشتم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی پرتغال در جام جهانی آفریقای جنوبی درباره درگیری لفظی‌اش با کریستیانو رونالدو بعد از جام جهانی، گفت‌: کریستیانو، کاپیتان تیم بود. البته بازیکنانی همچون روی کاستا، فیگو و کوتو نیز قبلا چنین رهبری را بر عهده داشتند. رونالدو به اندازه کافی برای کاپیتان شدن بالغ نبود. علاوه بر این، او به اندازه کافی در آن سال خوب نبود چون با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرد. اولین بار من بودم که او را به منچستریونایتد توصیه کردم تا به این تیم بیاید. بعد از جام جهانی 2006 و اتفاقاتی که بین او و وین رونی رخ داد، باز هم من بودم که به رونالدو توصیه کردم که به یونایتد باز گردد. من در لیسبون در منزلم بودم که با او دیدار داشتم. بعد از فینال 2008 لیگ قهرمانان اروپا، سندی را امضا کردیم که او یک سال دیگر در منچستریونایتد بماند و سپس به رئال مادرید برود. من هیچ چیز به رونالدو مدیون نیستم. او هم هیچ چیز به من مدیون نیست. من امیدوارم مردم بدانند که این مسائل تمام شده است و پرونده آن هم بسته شده است.

کی روش به دنبال خلق شگفتی در جام جهانی 2018

خبرگزاری مطرح چین در پی صعود زودهنگام ایران به رقابت های جام جهانی از برنامه های سرمربی پرتغالی برای خلق شگفتی در روسیه 2018 خبر داد.

خبرگزاری شین هوا چین در گزارشی پیرامون شرایط مطلوب تیم ملی ایران در سال های گذشته در گزارشی پیرامون برنامه های سرمربی پرتغالی ایران نوشت:« کارلوس کی روش در تشریح برنامه های خود برای آماده سازی ایران از آرزوهای خود برای خلق شگفتی در روسیه 2018 پرده برداشت که رسیدن به این آرزوها با تیمی که در اختیار دارد چندان دور از انتظار نخواهد بود».

شین هوا در ادامه گزارش خود آورد:« از شش سال پیش که مربی پرتغالی روی نیمکت ایران نشست برنامه های پوست اندازی این قدرت فوتبال قاره آغاز شد و حالا شاهد آن هستیم که برنامه ریزی ها برای تبدیل ایران به قدرتی بزرگ جواب داده و کی روش امیدوار است با نسلی که ساخته بتواند در جام جهانی 2018 شگفتی بزرگی با صعود ایران به مراحل نهایی خلق کند».

شین هوا با مقایسه شرایط فوتبال ایران و چین ابراز امیدواری کرد مارچلو لیپی هم بتواند همچون کارلوس کی روش تاثیرگذاری خود بر فوتبال پرجمعیت ترین کشور دنیا را ظرف برنامه ای کوتاه مدت و بلند مدت نشان دهد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.