دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
۷ رجب ۱۴۳۹
۱۹ ژوئن ۲۰۱۷
شماره 4675

​"مرگ خاموش" فرشید اعرابی تیرماه منتشر می‌شود

بخش فرهنگی- چهارمین آلبوم رسمی خواننده سبک راک و هوی متال منتشر خواهد شد.

به گزارش هنرآنلاین: چهارمین آلبوم رسمی فرشید اعرابی خواننده سبک راک و هوی متال پس از پایان مرحله مستر نهایی، طی هفته گذشته تکثیر شده و اکنون آماده انتشار است.

ضبط و میکس و مستر این آلبوم توسط هادی کیانی انجام شده که در اثر جدید اعرابی به عنوان نوازنده کیبورد نیز حضور دارد. علاوه‌ بر کیانی، نیما نواپور (درامز) و محمد نیک (گیتار بیس) نوازندگان دیگر آلبوم جدید فرشید اعرابی هستند و خود این خوانده نیز در آلبوم گیتار الکتریک نواخته است. اعرابی به جز خوانندگی، آهنگسازی و نوازندگی، تنظیم قطعات این آلبوم را هم برعهده دارد.

عباس‌ روشن‌زاده ترانه‌سرای سه آلبوم قبلی اعرابی، بار کلام این مجموعه را نیز بر دوش می‌کشد. یک ترانه از این آلبوم را هم محمد مفتاحی سروده و علی مومنیان نیز به عنوان خواننده مهمان در یک قطعه با فرشید اعرابی همخوانی کرده است.

"مرگ خاموش" در تیرماه و تنها چند روز پس از عید فطر روانه بازار موسیقی می‌شود و چندی پس از آن کنسرت جدید اعرابی نیز برگزار خواهد شد. اعرابی در خردادماه سال گذشته پس از 5 سال به روی صحنه بازگشت و در روز 16 دی نیز سال 95 هم طی دو سانس در مجموعه فرهنگی برج آزادی به روی صحنه رفت.

فرشید اعرابی نوازندگی گیتار را از سال ۱۳۶۸ شروع کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد. وی نخستین آلبوم هوای متال ایرانی با کلام فارسی را در سال ۱۳۸۲ با نام "پنهان" به صورت رسمی به بازار عرضه کرد. "پنهان"، "ساعت‌ها"، "کافران"، شام غم‌بار"، "تندیس ایثار"، "مفتاح" و "فریاد کن"، "غبار تقدیر" و "به رنگ شب" از معروف‌ترین آثار این خواننده متال هستند.

اعرابی تاکنون سه آلبوم رسمی به نام‌های "پنهان"، "سکوت راوی" و "به رنگ شب" منتشر کرده است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.