چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
۱۲ شوال ۱۴۳۹
۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۷
شماره 4559

​کی‌روش: چند فرد پشت‌پرده هستند که می‌خواهند تیم ملی ایران را نابود کنند

گیلان امروز- سرمربی تیم ملی کشورمان که هنوز استعفایش پذیرفته نشده، اظهارنظرهای جدیدی کرده است.

کارلوس کی‌روش روز جمعه استعفای خود را بنا به آنچه آن را عدم حمایت کافی از خودش و تیم ملی ایران در اجرای برنامه آماده‌سازی این تیم در راه صعود به جام جهانی 2018 اعلام کرد، به مهدی تاج داد اما فدراسیون با این موضوع مخالفت کرد.

کارلوس کی‌روش که پس از قبول هدایت تیم ملی ایران در سال 2011، این تیم را به جام جهانی 2014 سوق داد و تیمش حالا در رده‌بندی فیفا برترین تیم آسیایی است، در خصوص چرایی استعفایش از سمت سرمربیگری تیم ایران به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفت: فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید اقتدار لازم برای اجرای برنامه آماده‌سازی جام جهانی 2018 که سال گذشته بر اجرای آن توافق شد را ندارد. من بعد از شنیدن چنین چیزی چه کار می‌توانم بکنم؟

همه چیز از اردوی اخیر تیم ملی ایران در امارات آغاز شد که در ابتدای سال جاری میلادی در این کشور حوزه خلیج فارس برپا شد. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس و سرمربی پیشین تیم ملی ایران در جام جهانی 2006 از اینکه هفت بازیکنش در بین بازی‌های لیگ به تیم ملی دعوت شدند، از کی‌روش و فدراسیون انتقاد کرد. او گفت کی‌روش در حالی بازیکنانش را به اردو دعوت کرده که پرسپولیس باید خود را برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا آماده کند و اگر این تیم در آسیا ناکام شود، کی‌روش مسئولش خواهد بود.

سرمربی پیشین رئال‌مادرید که اظهارات برانکو به مذاقش خوش نیامده، در ادامه گفت‌وگویش با «آسوشیتدپرس» تأکید کرد: من در جایگاهی نیستم که یک جنتلمن (فردی متشخص) در ایران به من توهین کند و من را برنجاند و در مقابل فدراسیون کاری نکند. در ایران نه هواداران و نه نتایج به حساب نمی‌آیند. در واقع چندین فرد قدرتمندِ پشت پرده هستند که به حساب می‌آیند. آنها در تلاش هستند تا تیم ملی ایران را نابود کنند و نمی‌خواهند تیم به موفقیت برسد.

ایران که در حال حاضر در گروه خود در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2018 در منطقه آسیا، صدرنشین است، خود را آماده رویارویی با تیم‌های قطر و چین در ماه مارس می‌کند، این در حالی است که حضور برانکو ایوانکوویچ را روی نیمکت تیم ملی آن هم پس از استعفای کی‌روش نسبت می‌دهند.

کی‌روش در بخش پایانی صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: من نباید با پرسپولیس و برانکو بجنگم، من باید با چین، قطر، کره جنوبی و ازبکستان بجنگم. برانکو هم باید مقابل تیم‌های دیگر باشگاهی بجنگد.

برانکو بهانه است، کی‌روش برکناری دبیرکل را می‌خواهد

استعفای کارلوس کی روش پذیرفته نشد.بعد از ظهر دیروز بود که جلسه ای در هیات رییسه فدراسیون فوتبال تشکیل شد که خروجی یکی از بحث هایش مخالفت اعضا با استعفای سرمربی تیم ملی بود.پس از توفانی که چند روز پیش به پا شد و کی روش به دلیل مصاحبه های برانکو و برای اینکه ناکامی احتمالی پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به گردن او نیفتد 8 ملی پوش این تیم را از اردوی دوبی برگرداند هر آنچه که پیش بینی نمی شد در این چند روز اتفاق افتاد.با این حال خیلی ها سناریو را تکراری می دانستند و حداقل از یک چیز مطمئن بودند،اینکه کی روش مثل تمام استعفاهایی که داده بود،این بار هم در تیم ملی می ماند اما به یکی دیگر از اهدافی که دارد می رسد!

شاید تصور خیلی ها این باشد که کی روش وارد میدان جنگ با برانکو شده است و می خواهد هر طور که شده او را هم مثل خیلی های دیگر کنار بزند اما اگر هدف کی روش،برانکو بود او جوابش را در بازی های رسانه ای می داد و بلافاصله پس از هر مصاحبه، پاسخی برایش در آستین داشت.این بار هدف نه برانکو است و نه بهانه های قبلی مثل زمین چمن،بلیت هواپیما و لباس ورزشی و ...این بار فضاسازی های انجام شده خبر از حذف یک آدم از فدراسیون فوتبال می دهد!شخصی که به عقیده کی روش با برانکو برای قرارگرفتن روی نیمکت تیم ملی مذاکره کرده است و شاید پیدا کردن نام او با چیدن پازل اختلاف ها با سرمربی تیم ملی در کنار هم چندان هم سخت نباشد؛علیرضا اسدی.فردی که زمان ریاست محمود گودرزی بر وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون آمد و هر بار به بهانه های مختلف رو در روی کی روش ایستاد.کی روش این بار هم هوشمندانه روی هدفی که برای خودش ترسیم کرده دست گذاشته است و می خواهد با حذف یکی از مهره های همیشه منتقد،او را از گردونه کنار بگذارد!

با رفتن گودرزی از وزارتخانه،اسدی دیگر آن قدرت سابق را در فدراسیون فوتبال ندارد و شاید مهدی تاج هم چندان بدش نیاید که در فضای گل آلود اختلاف بین کی روش و برانکو ماهی اش را بگیرد!او می تواند با استفاده از وضعیت موجود و کنار گذاشتن اسدی فرد مورد اعتماد خودش را به فدراسیون بیاورد و ....روز گذشته خود تاج و دوستانش در فدراسیون با رفتن سرمربی تیم ملی مخالفت کردند و شاید خواسته ای که کی روش از آنها داشته است را برای او اجرایی کنند.کسی به طور دقیق از این خواسته چیزی نمی داند اما شاید این وسط فردی به نام اسدی قربانی شود!

اولین نفری باشید که نظر میدهید.