یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹
۹ ربیع الثانی ۱۴۴۲
۲۲ نوامبر ۲۰۲۰
شماره 5616

​دلجویی از مادران شهدای گیلانی در قالب اجرای طرح «معینه»

گیلان امروز- مسئول حوزه زنان دفاع مقدس گیلان، از برگزاری طرح سراسری «معینه» همزمان با هفته بسیج برای نخستین بار خبر داد و عنوان کرد: طرح مذکور یکی از مهمترین برنامه های حوزه زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سال جاری است که با محوریت مادران و همسران شهدا برگزار می شود.

سمیه اقدامی در گفت وگو با ایسنا، ضمن گرامیدشت هفته بسیج، اظهار کرد: هفته بسیج فرصت خوبی است تا با یادآوری فداکاری ها و ایثارگری های شهدا، بتوانیم از رهروان صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی و ادامه دهنده آرمان های والای انقلاب و شهدای والامقام باشیم.

وی از برگزاری طرح سراسری «معینه» همزمان با هفته بسیج برای نخستین بار خبر داد و عنوان کرد: طرح مذکور یکی از مهمترین برنامه های حوزه زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سال جاری است که با محوریت مادران و همسران شهدا برگزار می شود.

وی با بیان اینکه طرح «معینه» خدمت رسانی به مادران و همسران شهدا را در سطح شهرستان های گیلان دنبال می کند، گفت: خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان به ویژه مادران و همسران شهدا و زنان رزمنده با کمک بسیجیان انجام می شود.

مسئول حوزه زنان دفاع مقدس گیلان، با اشاره به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در جامعه، عنوان کرد: با توجه به افزایش میانگین سنی مادران و همسران شهدا و مشکلات ناشی از کهولت و بیماری، در این ایام نیازمند همدلی و همراهی بیشتر به ویژه در حوزه درمان و دارو و نظافت خانه و کارهای شخصی هستند که در قالب طرح «معینه» با هدف دلجویی و تکریم خاندان معظم شهدا انجام خواهد شد.

وی با اشاره به درگذشت نیمی از مادران شهدای استان، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح «معینه» تصاویر و ویدئوهایی از خاطره گویی مادران و همسران شهدا نیز ثبت و ضبط می شود. همچنین اسناد و تصاویر و دست نوشته های مربوط به شهدا نیز جمع آوری خواهد شد تا در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد استفاده قرار گیرد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.