یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
۷ ربیع الاول ۱۴۴۲
۱۸ اکتبر ۲۰۲۰
شماره 5588

​توقیف خودرو حامل چوب قاچاق در رشت

گیلان امروز- سرهنگ علی رمضانی، فرمانده انتظامی شهرستان رشت گفت: یک دستگاه خودروی باری نیسان حین حمل چوب جنگلی قاچاق توقیف شد.

او افزود: مأموران پاسگاه انتظامی لاکان حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودروی باری نیسان حامل بار چوب مشکوک شدند و برای بررسی آن را متوقف کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۳ تن چوب قاچاق کشف شد، اظهار داشت: در این راستا متهم ۳۳ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ رمضانی ادامه داد: کارشناسان ارزش چوب‌های کشف شده را ۳۵ میلیون ریال برآورد کردند.

او همچنین با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار پلیس قرار دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

سرگرد امیر وهاب زاده، فرمانده انتظامی رضوانشهر نیز از کشف ۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی دریافت گزارش مبنی بر حمل چوب قاچاق به وسیله یک دستگاه کامیون در شهرک چوکا، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او با اشاره به اعزام ماموران پاسگاه انتظامی گیل‌دولاب به محل اعلامی ادامه داد: خودروی مورد نظر متوقف و در بازرسی از آن ۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق از نوع صنوبر و توسکا کشف شد.

این مقام انتظامی افزود: در این رابطه متهم ۶۴ ساله دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سرگرد وهاب زاده تصریح کرد: کارشناسان ارزش چوب‌های کشف شده را ۳۵ میلیون ریال برآورد کردند. 

اولین نفری باشید که نظر میدهید.