یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
۷ ربیع الاول ۱۴۴۲
۱۸ اکتبر ۲۰۲۰
شماره 5588

​آقازاده، نماینده مردم رشت: گیلان با مشکل جمعیتی دست‌وپنجه نرم می‌کند

گیلان امروز- نماینده مردم رشت در مجلس بحث پیری جمعیت در کشور و به ویژه استان گیلان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: مجلس یازدهم در این مورد پیگیری‌هایی خوب و البته جدی داشته و در همین زمینه وضع قوانین تشویقی و فرهنگی را در دستور کار خود دارد.

سید علی آقازاده عنوان کرد: با تهاجم و القائات مخرب فرهنگی دشمن به کانون خانواده‌ها و در پی عدم برنامه‌ریزی جامع در این حوزه شاهد تغییر در سبک زندگی خانوادگی در حوزه فرزندآوری بوده‌ایم.

نماینده مردم رشت در مجلس اجرای سیاست‌های کارآمد جهت جلوگیری از سالمند شدن جمعیت و افزایش نرخ باروری در کشور را لازم و ضروری خواند و ابراز داشت: تدوین و اجرایی ساختن طرح‌هایی در حوزه تسهیلات، اشتغال و کاهش معضلات و چالش‌های اقتصادی توسط مجلس بدون شک می‌تواند از پیری جمعیت و استمرار آن در آینده بکاهد.

آقازاده به آمارها و ارقامی که حاکی از کاهش نرخ باروری در گیلان و جمعیت سالمندان رو به افزایش آن است نیز اشاراتی داشت و خاطرنشان کرد: گیلان با مشکل جمعیتی دست‌وپنجه نرم می‌کند و طبق آمارها این استان جزء استان‌های پیر محسوب می‌شود از طرفی مجلس یازدهم با حساسیت موضوعات این بخش را دنبال می‌کند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.