یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
۴ جمادی الثانی ۱۴۴۲
۱۸ اکتبر ۲۰۲۰
شماره 5588

​چاره خروج از مشکلات، تحول در ساختار مدیریتی است

گیلان امروز- نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط تحریم باید از ظرفیت معادن برای تحول اقتصادی بهره گرفت، گفت: راه‌حل برون‌رفت از شرایط فعلی استفاده از معادن است که در شرایط تحریم به جای وابستگی به نفت می‌توانند از معادن بیشتر بهره گیرند.

به گزارش فارس ، سید کاظم دل‌خوش در جلسه هم‌اندیشی و نشست خبری با اصحاب بسیج رسانه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در شرایط شکننده‌ای که به‌واسطه تحریم‌های اقتصادی و ضعف‌های مدیریتی داخلی فشار بر مردم دوچندان شده بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه نتایج فراخوان رسانه‌ای می‌تواند منتج به خروجی برنامه اقتصادی مؤثر در برنامه‌های دولت شود، تصریح کرد: بسیج رسانه باید این زمان مدیریت بحران را مقتدرانه به دست گیرد و مسؤولان و صاحب‌نظران را برای پاسخگویی به مشکلات حاد اقتصادی و طرح و برنامه‌ای جامع در قالب مقالات پژوهشی و راهبردهای اقتصادی برای حل مسائل کلان کشور برای برون‌رفت از مشکلات فرابخواند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله بیان کرد: رهبری اعلام کرده بودند وابستگی بودجه به نفت باید ظرف 20 سال به صفر برسد که این مهم به دلایل گوناگون میسر نشده است.

وی با اذعان به اینکه متأسفانه ما مسؤولین به حرف‌های رهبری خوب گوش نداده و عمل ‌نکرده‌ایم، گفت: ولایتی بودن به حرف نیست باید در عمل نشان دهیم که پایبند به ولایت هستیم، ۱۶ سال مطرح کردن شعارهای اقتصادی مقام معظم رهبری فقط منتج به یدک کشیدن کاغذها و زیرنویس شدن رسانه‌ها شد، هشدارهای رهبری را جدی نگرفتن نتیجه‌اش افسارگسیختگی لجام اقتصادی و معیشتی مردم و جامعه است.

دل‌خوش با تأکید بر اینکه در فرماندهی جنگ اقتصادی توسط دولت باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران در کشور استفاده شود، بیان کرد: متأسفانه سرمایه گذران ما ازنظر مسؤولین مغفول مانده، درصورتی‌که ظرفیت بالقوه سرمایه‌گذار می‌تواند در توان‌بخشی، پشتیبانی و بهبود اوضاع اقتصادی مؤثر باشد و با قوانین سخت‌گیرانه نظارتی سرمایه گذران را که شریان‌های اقتصادی کشور را متحول می‌سازند فراری نداد.

نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه سکان مدیریت بحران باید به دست سران قلم بیافتد، بیان کرد: رسانه‌ها از سران قوا بخواهند به‌عنوان ستاد جنگ اقتصادی با داشته‌ها و منابع مالی موجود کشور برای رفع مشکلات چه کرده‌اند یا از سرمایه‌گذاران و نهادهایی که درآمدزا هستند بپرسید چه استفاده‌ای برای حال وخیم اقتصاد ایران شده است و یا راه حل‌های پیشرو چیست.

دل‌خوش با بیان اینکه وضعیت مدیریتی فعلی بسیار نامناسب و به‌نوعی روز گذرانی است، گفت: چاره خروج از مشکلات تحولی نو و شگرف در ساختار مدیریتی است و ما با داشتن بسیاری از منابع خدادادی می‌توانیم بسترهای موفقیت‌آمیزی را با تکیه‌بر دانش بومی و پتانسیل‌های داخلی برای خارج شدن از این اوضاع رقم بزنیم.

نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده بیان کرد: معتقدم مجلس هر چه در این دوره‌ها جلوتر رفته متأسفانه ضعیف‌تر شده و این ناشی از نوع انتخاب مردم است، در قوه قضاییه هم هنوز ضعف‌هایی وجود دارد که انتظار می‌رود اصلاحات اساسی در آن صورت گیرد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.