یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
۴ جمادی الثانی ۱۴۴۲
۱۸ اکتبر ۲۰۲۰
شماره 5588

​رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه: پیوستن ‌به معاهده گمرکی اوراسیا ‌فرصت مهمی برای توسعه صادرات است

گیلان امروز- رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه گفت پیوستن ‌به جمع کشورهای عضو معاهده گمرکی اوراسیا ‌فرصت مهمی برای توسعه صادرات است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت تثبیت موقعیت‌ ایران در بازارهای صادراتی گفت: تحریم‌های ظالمانه فرصتی برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی است.

هادی تیزهوش تابان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، زیرساخت‌های ضعیف ایران برای صادرات مواد غذایی و فسادپذیر را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: از دولت انتظار داریم برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی کرده و اقدامی اثربخش انجام دهد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه پیوستن کشورمان به جمع کشورهای عضو معاهده گمرکی اوراسیا را نویدبخش و فرصتی مهم جهت ایجاد و تثبیت موقعیت‌مان در بازارهای صادراتی خواند و عنوان کرد: کشورمان تمام پتانسیل‌ها برای نقش‌آفرینی در این بخش را دارد.

تیزهوش تابان تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، زمینی، هوایی و توسعه ناوگان کشتیرانی در دریای خزر را برای کمک به بخش صادرات کشورمان خواستار شد و تصریح کرد: ایران با وجود داشته‌های ارزشمند خود به سبب ضعف در زیرساخت‌ها نتوانسته در تجارت با همسایگان موفق عمل کند.

وی رفع فرسودگی زیرساخت‌های کشتیرانی در دریای خزر را امری که باید به آن توجه جدی‌تری شود اعلام کرد و ضمن تأکید بر تقویت حمل و نقل هوایی برای توسعه صادرات محصولات کشورمان بیان داشت: راه‌اندازی پرواز مستقیم به روسیه می‌تواند موجب تقویت حضورمان در بازار این کشور شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان از معرفی رایزن بازرگانی ایران در روسیه پس از گذشت چند ماه خبر داد و ضمن ابراز امیدواری از این موضوع اظهار داشت: دشمن تهاجم وسیعی را علیه کشورمان به راه انداخته و قصد دارد برای ما در بحث اقتصاد مشکلات ایجاد کند.

تیزهوش تابان استفاده بهینه از معافیت‌های گمرکی مندرج در توافقنامه اوراسیا را از سوی کشورمان ضروری و مهم تلقی کرد و ابراز داشت: دشمن جنگ اقتصادی را علیه کشورمان به راه انداخته است اما ما می‌توانیم از این تهدید برای فرصت‌سازی و توجه به تولیدات داخلی استفاده کنیم.

وی هماهنگ عمل کردن دولت، بخش خصوصی، تولیدکنندگان، بازرگانان و دست‌اندرکاران حوزه سیاست‌گذاری اقتصادی و اجرایی کشورمان را در شرایط فعلی لازم دانست و اظهار داشت: پیوستن کشورمان به پیمان‌نامه اوراسیا می‌تواند برای تجارت ایران و کشورهای عضو بسیار سودمند باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه ﺗﺴﻬﯿﻞ در ارتباطات تجاری بین اﯾﺮان و روﺳﯿﻪ به ویژه در مقطع حساس کنونی باید همواره دنبال شود افزود: در صورتی که بتوانیم تهدیدهای دشمن را به فرصت تبدیل کنیم تحریم‌های ظالمانه می‌تواند ما را به سمت توسعه صادرات هدایت کند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.