شماره 5563
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
۲۸ محرم ۱۴۴۲
۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰

​سه گزینه سرمربیگری تراکتور مشخص شدند

بخش ورزش- مسئولان باشگاه تراکتور پس از بررسی گزینه های مختلف برای سپردن هدایت این تیم به نتیجه رسیدند که به نظر می رسد از بین آنها شماره ۸ سابق پرسپولیس و شماره ۱۰ پیشین استقلال شانس بالاتری دارند.

باشگاه تراکتور تبریز پس از قهرمانی در رقابت های جام حذفی و کسب مجوز حضور مستقیم در رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا تکلیف سرمربی خود را مشخص نکرده است.

ساکت الهامی که توانست با این تیم به قهرمانی در رقابت های حذفی برسد خیلی زود از بین گزینه های مد نظر مدیران باشگاه حذف شد تا بار دیگر نگاه‌ها به سمت محمدرضا زنوزی مالک باشگاه برای انتخاب سرمربی پرشورها جلب شود.

زنوزی علاقه زیادی به جذب علی دایی سرمربی پیشین تیم ملی ایران و پرسپولیس و سایپا دارد. او در دو فصل گذشته نیز بارها سراغ این مربی رفت اما دایی امسال هم پاسخ رد به پیشنهاد تراکتوری ها بابت مشغله های کاری خود در تهران داد و از پذیرش مربیگری در تیم های شهرستانی امتناع کرد.

همین امر باعث شد تا مدیران باشگاه تراکتور با توجه به قانون جدید هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مبنی بر عدم جذب مربی و بازیکن خارجی برای انتخاب سرمربی خود از بین گزینه های داخلی دچار دردسر شوند.

باشگاه تراکتور تبریز پس از کش و قوس فراوان به سه گزینه مد نظر خود برای مربیگری در فصل آینده رقابت های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا رسید. آنها مذاکرات اولیه خود با علی کریمی، علیرضا منصوریان و مهدی تارتار را آغاز کرده اند تا از بین آنها یک نفررا به عنوان گزینه نهایی معرفی کنند.

در بین این اسامی، کریمی و منصوریان مقبولیت بیشتری نزد هواداران تراکتور دارند تا شانس بیشتری برای انتخاب به عنوان سرمربی پرشورها نیز پیدا کنند. به نظر می رسد علی کریمی مرد شماره ۸ سابق پرسپولیس و علیرضا منصوریان بازیکن شماره ۱۰ پیشین استقلال از شانس بالاتری برای انتخاب نهایی برخوردارند که از بین این دو گزینه هم شانس علی کریمی بیشتر است.

تراکتوری ها هرگز نسبت به مربیان خنثی دید مثبتی نداشته اند. همین امر هم باعث شده تا آنها در سال های اخیر دنبال گزینه هایی بروند که اسم و رسم دار باشند. دیدگاهی که کریمی و علیرضا منصوریان دارند اما تارتار چندان از آن برخوردار نیست.