چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
۲ صفر ۱۴۴۲
۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰
شماره 5563

​تسهیلات بانکی به متقاضیان آبزی‌پروری در گیلان پرداخت می‌شود

گیلان امروز- مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه فعالیت‌های شیلاتی نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد گفت: تسهیلات بانکی به متقاضیان آبزی‌پروری در گیلان پرداخت می‌شود.

عظیم مدبری در گفت‌وگو با تسنیم ، از پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان آبزی‌پروری در گیلان به مقدار 350 میلیون ریال به ازای هرتن ظرفیت مزرعه خبر داد و اظهار داشت: فعالیت‌های شیلاتی جایگاه و نقش مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد و استان گیلان نیز در این زمینه فعالیت‌های خوبی را به انجام می‌رساند.

مدیرکل شیلات گیلان در پاسخ به این پرسش که وضعیت استان از لحاظ تولید ماهیان سردابی و قزل‌آلا چگونه است عنوان کرد: طبق آمار سال 98 گیلان دارای 426 مزرعه فعال سردآبی با ظرفیت اسمی 4 هزار و 838 تن، مساحت مفید فعال 172 هزار و 543 متر مربع و دارای 5 هزار و 488 تن تولید ماهیان سردآبی در آب‌های داخلی است.

مدبری با بیان اینکه علاوه بر داشته‌های اشاره شده گیلان در حوزه ماهیان سردآبی استان دارای 150 تن تولید ماهی در آب‌های شور دریا در قفس است تصریح کرد: گیلان دارای تعداد 13 مزرعه فعال در زمینه تکثیر ماهیان سردآبی با ظرفیت اسمی تولید سالانه 48 میلیون و 300 هزار قطعه در مساحت مفید 12 هزار و 403 مترمربع است.

وی از تولید 8 میلیون و 425 هزار قطعه بچه ماهی یک گرمی در گیلان طبق آمارهای سال 98 سخن گفت و با تأکید بر اینکه تمامی 16 شهرستان استان در زمینه تولید ماهیان سردابی فعال هستند ابراز داشت: شهرستان تالش با 2 هزار و 770 تن در مساحت 68 هزار متر مربع دارای رتبه نخست استانی در بخش تولید ماهیان سردابی است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به اینکه شهرستان رودسر با 571 تن تولید در مساحت 10 هزار و 454 متر مربع در رتبه دوم استانی تولید ماهیان سردابی گیلان قرار دارد اظهار داشت: شهرستان ماسال نیز با 354 تن تولید سالانه در مساحت 12 هزار و 205 متر مربع در رتبه سوم استانی از حیث تولید ماهیان سردابی قرار گرفته است.

مدبری نوع حمایت‌های مجموعه شیلات استان گیلان از آبزی‌پروران به ویژه فعالان بخش پرورش ماهیان سردابی را برشمرد و با بیان اینکه تسهیلات بانکی به آبزی‌پروران پرداخت می‌شود افزود: طبق آخرین مکاتبات بانکی جهت دریافت تسهیلات توسط آبزی‌پروران مقدار 350 میلیون ریال به ازای هر تن ظرفیت مزرعه به آنان پرداخت می‌شود که

230 میلیون ریال تسهیلات مربوط به هزینه ثابت و 120 میلیون ریال تسهیلات مربوط به هزینه جاری به متقاضیان دریافت تسهیلات آبزی‌پروری در استان گیلان تعلق می‌گیرد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.