چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
۲ صفر ۱۴۴۲
۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰
شماره 5563

​برگزاری جشنواره استانی شعر پایداری و داستان دفاع مقدس در گیلان

گیلان امروز- دبیر اجرایی جشنواره استانی ادبیات پایداری گیلان، از برگزاری دو جشنواره استانی شعر پایداری و داستان دفاع مقدس تحت عنوان «جایزه ادبی یوسف» خبر داد و گفت: علاقمندان تا ۲۴ آبان ماه فرصت ارسال آثار دارند.

اسماعیل محمدپور در نشست خبری رونمایی از پوستر جشنواره استانی شعر پایداری و جشنواره استانی داستان دفاع مقدس تحت عنوان «جایزه ادبی یوسف» که در سالن اجتماعات سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان برگزار شد، با اشاره به برگزاری هشتمین دوره جشنواره شعر پایداری، اظهار کرد: اشعار دریافتی مربوط به شش دوره قبلی در قالب دو مجلد تحت عناوین «منظومه های زخمی قبیله باران» و «هشت بهار سرخ» چاپ شده است.

وی پایداری و مادران، همسران و دختران شهدای دفاع مقدس و جبهه مقاومت، پایداری و نهضت جنگل(قیام میرزاکوچک خان جنگلی) پایداری و مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، پایداری و محور مقاومت اسلامی و پایداری و شهدای مدافع حرم را از جمله محورهای این دو جشنواره دانست.

دبیر اجرایی جشنواره های استانی شعر پایداری و داستان دفاع مقدس گیلان، از آغاز فراخوان جشنواره های مذکور از امروز به مدت دو ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در این دو جشنواره می توانند آثار خود را به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ارسال و یا با شماره ۰۹۲۱۳۹۶۴۴۹۶ تماس بگیرند. داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره یک ماه به طول می انجامد و اختتامیه در پایان فصل پاییز برگزار خواهد شد.

محمدپور، با بیان اینکه علاقمندان به شرکت در این جشنواره محدودیت سنی و محدودیت قالب اثر ندارند، عنوان کرد: برگزیدگان مرحله استانی به مرحله منطقه ای جشنواره با حضور چهار استان گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی راه می یابند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.