چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
۲ صفر ۱۴۴۲
۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰
شماره 5563

​عضو شورای شهر: اگر شهردار رشت استیضاح نمی‌شد استعفا می‌دادم

گیلان امروز- خزانه دار شورای اسلامی شهر رشت گفت: بنده از افرادی بودم که رأی به برکناری حاج محمدی دادم و اگر وی برکنار نمی‌شد. استعفا می‌دادم.

اسماعیل حاجی پور در گفت‌وگو با ایمنا اظهار کرد: بنده از افرادی بودم که رأی به برکناری حاج محمدی دادم و اگر وی برکنار نمی‌شد. استعفا می‌دادم.

وی در خصوص دلایل برکناری حاج محمدی توسط اعضای شورا، افزود: وی طرح‌های راهبردی مثل پروژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) که شورای شهر برای او تعیین کرده بود را اجرا نکرد.

حاجی پور اجرا نشدن مناسب پروژه‌های محل دفن زباله سراوان و جذب نشدن ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی توسط حاج محمدی را از دیگر دلایل برکنار وی دانست و گفت: شهردار سابق اگر در جذب ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی موفق عمل می‌کرد، می‌توانست دوبار معادل همین مبلغ را جذب کند که در این زمینه نیز بسیار ضعیف عمل کرد.

وی تاکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت با کسی دشمنی ندارند اما منافع شهر برایشان از همه چیز مهم‌تر است و در این برهه از زمان تشخیص دادند که ماندن حاج محمدی به نفع و صلاح شهر نیست و قاطعانه او را برکنار کردند.

وی اضافه کرد: شهردار سابق در حد توان خود تلاش کرد ولی انتظارات مورد نظر اعضای شورا را نتوانست برآورده کند.

وی با بیان اینکه حاج محمدی می‌تواند تجربیات ارزنده شهرداری رشت را در جای دیگری استفاده کند، تصریح کرد: به او توصیه می‌کنم اگر جای دیگری شهردار شد با اعضای شورا، خود را درگیر نکرده و با همه به‌طور یکسان تعامل داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بنده یکسال رئیس شورای شهر رشت بودم و خیلی تلاش کردم که وی را حفظ کنم و حفظ کردم اما او در ادامه نخواست که با تمامی اعضای شورا همکاری مناسب داشته باشند.

وی ادامه داد: شهردار سابق با تعداد سه الی چهار نفر از اعضا همکاری می‌کرد در حالی که شورای شهر رشت ۱۱ عضو دارد.

عضو شورای شهر رشت، تغییر و انتصابات مداوم مدیران در بدنه شهرداری این شهر را یکی دیگر از دلایل برکناری حاج محمدی دانست و گفت: تغییر و انتصابات زیاد نظم سیستم مدیریت شهری به هم می‌ریزد و باعث فقدان احساس امنیت، روزمرگی و انفعال نیروهای آن مجموعه می‌شود و این مسئله به هیچ عنوان به نفع شهروندان این شهر نبود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.