چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
۱۵ ربیع الاول ۱۴۴۲
۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰
شماره 5563

​بهروزی‌فر، نماینده فومن و شفت: وزارت نیرو پروژه سد لاسک را اجرایی کند

گیلان امروز- نماینده مردم فومن و شفت در مجلس خواستار اجرای عملیات پروژه عمرانی سد مخزنی لاسک شد و گفت: تقویت شبکه برق و آب شرب در شهرها و روستاهای فومن و شفت امری ضروری است.

خلیل بهروزی فر در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به اینکه کشاورزان یکی از قشرهای زحمتکش کشور، پرتلاش و تاثیرگذار در حوزه امنیت غذایی و رونق و جهش تولید در کشور محسوب می شود، گفت: حمایت عملی دولت از کشاورزان در تامین نهاده های کشاورزی، تجهیزات و ماشین آلات با اختصاص یارانه و تسهیلات ارزان قمیت برای افزایش تولید امری ضروری است.

وی ادامه داد: واردات بی رویه و بیش از نیاز برنج خارجی به کشور و توزیع آن در سطح بازار داخلی مقابله جدی با تولید داخلی بشمار می رود؛ برنج یکی از محصولات استراتژیک کشور محسوب می شود و امنیت غذایی را برای مردم فراهم می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید پاسخ دهد چه تصمیمی در جهت خرید تضمینی برنج گرفته است؟

بهروزی فر در خصوص مشکلات گفت: زیبنده نیست بعد از گذشت چهل سال از نظام مردم سالاری اسلامی، شهرستان شفت در لیست ۳۰ شهرستان محروم قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم شفت و فومن با توجه به سرمایه های خدادادى در حوزه کشاورزی، صنعت، خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی، گردشگری و به ویژه در زمینه اشتغال، مسکن، آب شرب و کشاورزی و زیرساخت های شهری و روستایی مشکل اساسی دارند و با سرانه های استاندارد فاصله زیادی دارند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو، اظهار کرد: باید برای عملیات اجرایی پروژه عمرانی سد مخزنی لاسک هرچه سریع تر اقدام شود تا مردم محروم روستای های پیرامون بیش از این نسبت به بهره مندی از خدمات ابتدایی نظام اسلامی همچون آب سالم، برق ، گاز، راه و غیره محروم نگردند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.