شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
۱۷ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱ اوت ۲۰۲۰
شماره 5526

​ کشف ۲۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در منجیل


گیلان امروز- فرمانده انتظامی رودبار از کشف ۲۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۳ میلیارد و ۱۲۰میلیون ریال در شهر منجیل این شهرستان خبرداد.

سرهنگ حمیدرضا فیضی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی در حال استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در شهر منجیل است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با تحقیقات نامحسوس دریافتند فرد مورد نظر در داخل یک شرکت در شهر منجیل اقدام به نصب غیرمجاز دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال کرده است.

وی گفت: پس از هماهنگی قضائی ماموران پلیس آگاهی به محل مورد نظر اعزام شدند و ۲۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و متعلقات آن را در بازرسی از این شرکت کشف کردند.

سرهنگ فیضی با بیان اینکه در این رابطه متهم ۳۰ ساله دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال کشف شده را ۳ میلیارد و ۱۲۰میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار خاطرنشان کرد: مبارزه بی‌امان با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرائم اقتصادی گامی مؤثر در حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش تولیدات داخلی است و هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی موجب اخلال در نظم اقتصادی کشور می‌شود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.