شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
۱۷ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱ اوت ۲۰۲۰
شماره 5526

​ کاهش 5/11 درصدی اعتبارات رشت


گیلان امروز- فرماندار رشت با اشاره به پیش بینی اعتبار ۱۴۴ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومانی برای رشت از کاهش ۱۱.۵ درصدی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: پروژه های نیمه تمام در اولویت است.

علی فتح اللهی در جلسه کمیته برنامه ریزی در فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به اینکه هر ساله بعد از مصوبه بودجه توسط مجلس شورای برنامه ریزی استان تعیین، سیاست گذاری ها و ضوابط مشخص می‌شود، اظهار کرد: شهرستان‌ها باید با تشکیل کمیته برنامه ریزی پروژه‌های تعریف شده را مشخص و به سازمان برنامه و بودجه را اعلام کرده تا اقدامات بعدی انجام شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۴۴ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومان اعتبارات پیش بینی شده برای شهرستان رشت است، افزود: از این مبلغ ۶۰ میلیارد و ۵۰۳ میلیون تومان در قالب اعتبارات استانی که در مقایسه با سال گذشته افزایش دو برابری داشته است.

فرماندار رشت با اشاره به تخصیص یک میلیارد و ۳۴۳ میلیون تومان اعتبار به پروژه‌های راه سازی روستایی، گفت: در مجموع در مقایسه با سال گذشته شاهد کاهش ۱۱.۵ درصدی اعتبارات هستیم. البته شهرستان رشت از برخی از منابع ملی بهره مند خواهد شد.

وی با تأکید بر ضرورت تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های در دست اجرا و قالب افتتاح در سال ۱۴۰۰، تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان رشت باید برای جذب حداکثری اعتبارات دستگاه خود تلاش کنند.

فتح اللهی در ادامه با بیان اینکه مبادله موافق نامه به ویژه شهرداران و سایر دستگاه‌ها در دستور کار قرار گیرد، افزود: مدیران بر روند اجرای پروژه‌ها نظارت داشته باشند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.