شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
۱۷ ذیحجهٔ ۱۴۴۱
۱ اوت ۲۰۲۰
شماره 5526

​ بررسی سلامت پروژه آب نمای بوستان ملت توسط کارشناسان دادگستری


گیلان امروز- در جلسه علنی شورای شهر رشت نسبت به عدم مطابقت هزینه‌های انجام‌شده با فاکتورها، پیرامون پروژه آب نمای موزیکال بوستان ملت رشت انتقاد و به ورود کارشناسان رسمی دادگستری به‌منظور بررسی سلامت این پروژه تأکید شد.

به گزارش فارس ، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در یک‌صد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت اظهار کرد: تفریغ بودجه سال ۹۵ و ۹۶ شهرداری رشت موضوع مهمی است که باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

اسماعیل حاجی پور بهآب‌نمای موزیکال بوستان ملت رشت اشاره کرد و گفت: متأسفانه برخی از کم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌ها موجب ضرر و زیان فراوان به شهرداری رشت شده و حتی شاهد این هستیم که پروژه‌ای که می‌توانست با رقم اعتباری سه میلیارد تومان به اتمام برسد به‌واسطه طولانی شدن روند اجرای آن، در حال حاضر نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وی به ارسال نامه‌ای از سوی فرمانداری رشت مبنی بر انتخاب هیئت‌رئیسه شورا در سال چهارم فعالیت شورای پنجم رشت گفت: روز شنبه ساعت ۶ عصر مصادف با یازدهم مرداد هیئت‌رئیسه جدید شورای شهر رشت انتخاب می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برخی از پرداختی‌ها در شرکت‌های پیمانکاری به کارگران شهرداری رشت با یکدیگر تناقض دارد، اظهار کرد: لایحه‌ای در سال ۹۹ بابت بُن کارگری به مبلغ پانصد میلیون تومان مصوب شد اما هنوز این بُن پرداخت‌ نشده است.

محمدحسن علیپور با بیان اینکه باید پرداختی‌ها به‌تمامی کارگران به‌طور یکسان افزایش پیدا کند، افزود: افزایش حق مسکن، اضافه‌کاری و غیره باید شامل حال تمامی کارگران شهرداری رشت بشود.

احمد رمضانپور عضو دیگر شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به لایحه‌ای مبنی بر واگذاری امور مربوط به آب‌نمای موزیکال بوستان ملت رشت به شهرداری منطقه سه اظهار کرد: این لایحه در کمیسیون عمران شورای رشت بررسی و با موافقت انجام‌شده مقرر شد این جابجایی انجام شود و تمهیدات لازم نیز درباره این پروژه توسط شهرداری و فرمانداری رشت در قالب شورای تأمین انجام شود.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت با انتقاد از هزینه کردهای مربوط به پروژه آب‌نمای بوستان ملت اظهار کرد: هزینه کردهای انجام‌شده برای این پروژه با فاکتورهای ارائه‌شده مطابقت ندارد و معتقدم شهرداری رشت در این پروژهبسیار متضرر شده است.

بهراد ذاکری با بیان اینکه سلامت این پروژه باید بررسی شود، افزود: پیشنهاد می‌کنم هزینه‌های انجام‌شده درباره این پروژه توسط کارشناسان رسمی دادگستری بررسی شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت پروژه آب‌نمای بوستان ملت رشت اظهار کرد: هزینه‌های انجام‌شده پیرامون این پروژه باید بررسی شود و متأسفانه درگذشته پیرامون مباحثی که درباره این پروژه مطرح شد، شهردار وقت منطقه سه به مدت دو روز بازداشت شد.

حجت جذب با بیان اینکه با دستگاه‌های نظارتی جلسه‌ای برگزار شود، افزود: پیشنهاد می‌کنمبه‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل درباره این پروژهجلسه‌ای با حضور تمامی دستگاه‌های نظارتی برگزار شود تا خدای‌ناکرده مشکلی ایجاد نشود.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.