پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۲ صفر ۱۴۴۲
۲۱ مهٔ ۲۰۲۰
شماره 5472

فیفا دفاعیه ایران در پرونده ویلموتس را رد کرد

بخش ورزش- اگر مارک ویلموتس موفق شود ایران را در پرونده حقوقی خود شکست دهد، عواقب سنگینی در انتظار تیم‌ملی و فدراسیون فوتبال خواهد بود.

اوضاع هر روز برای فدراسیون فوتبال پیچیده‌تر می‌شود. ایران دو میلیون یورو به مارک ویلموتس داد، در حالی که او قراردادش را فسخ کرده بود. دو میلیون یورو از یک شرکت دولتی قرض گرفته شد و تا این لحظه بازگردانده نشده است. از طرفی ایران در آستانه از دست دادن جام جهانی است و اگر این اتفاق بیفتد 10 میلیون دلار دیگر هم از دست فدراسیون می پرد. حالا تصور کنید ویلموتس و وکلایش هم در پرونده حقوقی علیه ایران برنده شوند و بتوانند 6 میلیون غرامت بگیرند! آنوقت چه بلایی سر فوتبال ایران می‌آید؟ آیا فدراسیون فوتبال دیگر می‌تواند سرپا بایستد؟ اولین خبر بد در این زمینه را مهدی تاج دیروز داد و کسی به آن توجه نکرد. او گفت فیفا اولیه لایحه دفاعی ایران علیه ویلموتس را نپذیرفته و رد کرده است! این یعنی زنگ خطر برای فدراسیون به صدا در آمده است. طبیعتا فدراسیون ادله مستندی نداشت که فیفا در گام اول چنین اقدامی کرده. آیا نباید نگرانی‌ها تشدید شود؟

تایید فیفا؛ محرومیت ۱۵ساله صادقیان

بخش ورزش- پیام صادقیان هافبک پیشین پرسپولیس به دلیل ایجاد بنگاه‌های شرط‌بندی در حوزه فوتبال با حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران با محرومیت ۱۵ساله از حضور در این رشته ورزشی روبه‌رو شد. طبق این حکم هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایران که سابقه حضور در پرسپولیس، ذوب‌آهن، نفت تهران و سپیدرود رشت را دارد حتی حق حضور در اماکن ورزشی در طول دوران محرومیتش را هم ندارد.

رضا نقی‌پور، رئیس حراست فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌ای، بار دیگر به این موضوع اشاره کرد و گفت: «کمیته اخلاق فدراسیون درباره صادقیان حکم صادر کرده و این بازیکن جریمه نقدی هم شده است. فیفا هم حکم این بازیکن را تأیید کرده است. اداره کل حراست وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه‌ای به شرط‌بندی دارد. در حراست فدراسیون فوتبال هم کارگروهی تشکیل داده‌ایم که در این کارگروه فضای مجازی و محیط بازی‌ها به خوبی رصد می‌شود.»

منتفی شدن انتقال آزمون به ناپولی

بخش ورزش- واسطه باشگاه ناپولی برای مذاکره با زنیت در جذب مهاجم ایرانی اعلام کرد که این انتقال صورت نمی گیرد.

بحث انتقال احتمالی سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت با وجود تکذیب باشگاه زنیت و عدم تایید پیشنهاد از سوی خود همچنان ادامه دارد.

در جدیدترین خبر در این زمینه وینچنزو مورابیتو، واسطه ناپولی برای مذاکره با زنیت در جذب آزمون عنوان کرد: آزمون حداقل خواسته های ناپولی را ندارد. مطمئنا رتبه بندی خاصی برای مذاکره با او وجود داشته ولی به صورت جدی انجام نشده است. من معتقدم که این قرارداد به سرانجام نمی رسد و انتقال انجام نمی شود.

پیش از این رسانه های مختلف اروپایی از توجه باشگاه های دیگری مثل سویا، اتلتیکو، ولورهمپتون، اورتون، آرسنال و لستر سیتی به آزمون خبر دادند ولی تمام این اخبار در اندازه حدس و گمان باقی ماند.

عصبانیت هواداران تراکتور از مدیرعامل این باشگاه

بخش ورزش- میرمعصوم سهرابی، مدیرعامل باشگاه تراکتور در یکی مصاحبه‌های اخیر خود پیشنهاد عجیبی مطرح کرد که باعث واکنش‌های مختلفی شد. او در آخرین مصاحبه خود گفت: کاش مسئولان به جای مصاحبه‌های متعدد، اتهام‌زنی به باشگاه‌ها در زمینه ضعف مدیریت، ترس از مسابقات و قراردادن بازیکنان مقابل باشگاه‌های‌شان، به فکر برگزاری لیگ رایانه‌ای با حضور نماینده‌ای از هر باشگاه باشند تا به این صورت نشاط اجتماعی تا حدودی به جامعه‌ی فوتبال بازگردد!

بلافاصله پس از این صحبت سهرابی، واکنش‌ها شروع شد. در این بین، هواداران تیم فوتبال تراکتور هم که تعصب خاصی روی این تیم دارند حسابی از دست مدیرعامل باشگاه خود ناراحت و عصبانی شدند و معتقد بودند نباید سهرابی این صحبت را مطرح می‌کرد. از سوی دیگر، پس از اظهارات سهرابی، فوتبالدوستان تصور کردند ماجرای لیگ پلی‌استیشنی، نظر هواداران تراکتور هم هست و همین موضوع تراکتوری‌ها را بیش از پیش عصبانی کرد.

سهرابی در شرایطی این صحبت را مطرح کرده که تراکتور فعلا در رتبه سوم جدول رده‌بندی لیگ برتر جای گرفته و با یکسری معادلات شانس قهرمانی هم دارد. به همین خاطر، به نظر می‌رسد تراکتوری‌ها از اینکه قرار است دوباره مسابقات از سر گرفته شود، چندان هم ناراضی نیستند. بازیکنان تراکتور در این مدت تمرینات انفرادی خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و به نظر می‌رسد آمادگی بالایی برای شروع بازی‌ها دارند، اما صحبت‌های اخیر سهرابی باعث شده تا او سوژه کری‌خوانی‌ها شود و البته در پی آن عصبانیت هواداران تراکتور را به همراه داشته باشد.

باشگاه تراکتور در سال‌های اخیر مدیران عامل و سرپرست‌های زیادی را به خود دیده، اما هیچ‌کدام از آنها نتوانسته‌اند انتظارات هواداران و مالک این تیم را برآورده کنند. با این شرایط، باید دید در نهایت سرنوشت سهرابی با توجه به صحبت‌های اخیر او و انتقاد شدید هواداران در فضای مجازی چه خواهد شد.

گفتنی است؛ سهرابی پس از دوره سرپرستی‌اش در این باشگاه، به تازگی به عنوان مدیرعامل تراکتور انتخاب شده است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.