چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
۲۰ ذیقعدهٔ ۱۴۴۱
۱۸ مارس ۲۰۲۰
شماره 5439

​ مقابله با کرونا مستلزم همکاری مردم است


بخش سیاسی- وزیر کشور گفت: در زمینه کنترل خروجی‌ها، همه نهاد‌ها پای کار آمده اند؛ اما موفقیت طرح مقابله با کرونا، مستلزم همکاری واقعی مردم است.

عبدالرضا رحمانی با اشاره به اینکه این روز‌ها بیشترین موضوعات در عرصه مدیریت کشور معطوف به کنترل بیماری کروناست، افزود: برای مقابله با شیوع کرونا، کاهش ارتباطات بین افراد و کانون‌های مختلف جمعیتی مد نظر است و در این خصوص، اطلاع رسانی و تبلیغات دنبال شده و توصیه‌های لازم از طرف همه مطرح شده است، اما برای تحقق مشارکت کامل مردم که عمده‌ترین بخش در مدیریت بیماری کروناست، رسانه‌ها باید کار بسیار جدی تری انجام دهند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه «همزمان دو عرصه درمان و تبلیغات مؤثر را باید بیش از این تقویت کنیم» اظهار کرد: در حوزه رسانه‌ها چند موضوع مهم، مورد نظر است؛ اول اطلاع رسانی که باید دقیق، درست و شفاف باشد، به علاوه زمینه سوء استفاده در بین نباشد و از هر نوع تناقض و ارائه آمار‌های متفاوت، جلوگیری شود.موضوع دوم در حوزه رسانه‌ها، آموزش است که از این طریق، بایستی آموزش عمومی همگانی و قابل درک و فهم داشته باشیم.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بروز پاره‌ای از بیم‌ها در حیات فردی و اجتماعی، مسأله‌ای عاطفی و زودگذر است، گفت: غلبه بر این شرایط، در دسترس است و فرد با سازگاری، زندگی خود را ادامه می‌دهد. به همین دلیل در این مسیر باید آگاهی، اطلاع رسانی و آموزش داده شود تا مردم در کنار این موضوع، بتوانند زندگی خود را داشته باشند و خود را مصون کنند.

وزیر کشور با تشریح مبانی منجر به تصمیم گیری در خصوص اعمال برخی محدود سازی‌ها برای مقابله با شیوع بیماری گفت: باید در این مسیر، رسانه‌ها با قدرت عمل کنند و ارائه آموزش‌های جانبی، انتشار صحیح اخبار، میزگرد‌ها و اطلاع رسانی بموقع در این راستا تولید و پخش شود. چنانچه در عرصه اقناع، ضعیف عمل شود، مردم تحت تأثیر اخبار غیر صحیح قرار می‌گیرند و شایعات، جا می‌افتد.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.