چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
۲۱ ذیقعدهٔ ۱۴۴۱
۱۸ مارس ۲۰۲۰
شماره 5439

۱۰ سریال تماشایی برای لذت بردن از ایام قرنطینه

یگانه خدامی

یکی از بهترین راه‌های وقت گذرانی در این روز‌های قرنطینه و خانه نشینی تماشای سریال است. سریال‌هایی که می‌توانند حسابی حواس‌مان را از اخبار بد و دلهره‌ها و استرس‌ها پرت کنند و باعث شوند چند ساعت را سرگرم شویم و هوس بیرون رفتن به سرمان نزند. این ۱۰ سریال در ژانر‌های مختلف می‌تواند پیشنهاد‌های خوبی برای گذراندن این روز‌های کرونایی باشد.

۱. نارکس

پابلو اسکوبار از آن نام‌های عجیب و غریب دنیاست. از شخصیت‌هایی که داستان زندگی اش با افسانه‌ها و نقل قول‌های عجیب و غریب ترکیب شد و در زادگاهش کلمبیا تصویر‌های متفاوتی از او ساخت. از یک قدیس تا جنایتکار. سریال «قاچاقچی» بخش‌های مختلف زندگی او را به تصویر می‌کشد تا بدانید چرا اینقدر برداشت‌ها از شخصیت پابلو اسکوبار متفاوت بوده تا جایی که شاید شما هم برای قضاوت درباره او دودل شوید. در این سریال می‌بینیم که پابلو اسکوبار چگونه همراه خانواده‌اش یکی از بزرگترین کارتل‌های موادمخدر کلمبیا یعنی «مدلین» را راه انداخت و می‌بینیم چگونه دو مأمور پلیس برای به دام انداختن او تلاش می‌کنند.

۲. پاپ جوان

شاید تصور اینکه یک مرد جوان پاپ شود برایتان عجیب باشد، اما بالاخره کار سریال‌ها همین است. اینکه رؤیا‌ها را به تصویر بکشند. سریال «پاپ جوان» برایتان می‌گوید که اگر این اتفاق بیفتد و یک جوان پاپ شود منتظر چه چیز‌هایی باید باشیم. مخالفت اسقف‌ها و بخش‌های سنتی واتیکان، کینه توزی‌ها و حتی سنگ اندازی‌ها، همراهی‌ها و همدلی‌ها و شک و تردید مردم. «پاپ جوان» با بازی خیلی خوب جود لا در این نقش به یکی از سریال‌های خوب چند سال اخیر تبدیل شده و فقط درباره پاپ و زندگی او نیست. پاپ حالا باید با تکنولوژی و خواسته‌های جدید جامعه همراه شود.

۳. سقوط

اگر دوست دارید در این روز‌های قرنطینه سریال‌های پرهیجان ببینید «سقوط» می‌تواند یک انتخاب خوب باشد. سریالی پلیسی و درعین حال روانشناختی درباره یک قاتل زنجیره‌ای که تلاش‌های پلیس برای شناسایی و دستگیری اش به جایی نمی‌رسد.

قاتل زنجیره‌ای در پی کشتن زنان جوان است و آن‌ها را به شکلی خاص می‌کشد که نشان می‌دهد پشت این جنایت‌ها یک داستان پنهان شده است. استلا گیبسون افسر ارشد پلیس ایرلند شمالی مأمور می‌شود تا این معما را حل کند. سریال «سقوط» گاهی دلهره آور است و حسابی شما را از قاتل می‌ترساند و متنفر می‌کند و گاهی دلتان برای او می‌سوزد.

قاتلی که بسیار حساب شده و بدون اینکه ردی به جا بگذارد کارش را پیش می‌برد. داستان پیچیده، بازی‌های خوب و ضرباهنگی که از نفس نمی‌افتد از نقاط قوت این سریال است هرچند که پایانش شاید زیاد شما را راضی نکند.

۴. عشق مدرن

شاید بد نباشد این روز‌ها را با داستان‌های عاشقانه بگذرانیم. داستان‌هایی درباره زندگی روزمره و شکست‌ها و مشکلات عاطفی که خیلی‌ها با آن مواجه می‌شوند. «عشق مدرن» یک روایت امروزی از عشق است.روایتی کاملاً واقعی، چون براساس داستان‌هایی واقعی که در ستونی در روزنامه نیویورک تایمز نوشته می‌شد، ساخته شده است. به همین دلیل است که وقتی سریال را می‌بینید گاهی حس می‌کنید شبیه زندگی خودتان است. داستان‌ها ساده‌اند و بدون پیچیدگی، اما در عین حال پیچ و خم‌های درست یک سریال سرگرم‌کننده را دارند. سریالی که باعث می‌شود گاهی با داستان‌هایش بخندید و گاهی هم اشک‌تان را درمی آورد.هر قسمت یک داستان جداگانه دارد و بازیگرهایش هم متفاوت است. تنوع داستان‌های عاشقانه‌ای که در این سریال می‌بینید یکی از نقاط قوت آن است. به نظر می‌رسد انتخاب بدی برای روز‌های قرنطینه نیست.

۵. خانم میزل شگفت انگیز

جو استندآپ کمدی مدتی همه را گرفته بود. همه می‌خواستند استندآپ کمدی اجرا کنند.

بیشتر کمدین‌هایی که می‌بینیم معمولاً مرد هستند و سریال «خانم میزل شگفت انگیز» درباره زنی است که استندآپ کمدی اجرا می‌کند آن هم در دهه ۵۰ میلادی در امریکا. زمانی که اصلاً این کار برای یک زن مرسوم نبود. البته قصه تبدیل شدن یک زن خانه دار به یک کمدین نیست. در خلال قصه زندگی شخصی او، جدایی اش، درگیری‌هایش با خانواده را هم می‌بینیم.

همه چیز‌هایی که گاهی تبدیل به موضوع استندآپ‌های او می‌شوند و بقیه را حسابی می‌خندانند. سریال حسابی موفق بوده و تا به حال دو فصل از آن عرضه شده و بازیگر اصلی اش یعنی ریچل بروزناهان جایزه گلدن گلوب ۲۰۱۹ را برای بخش بهترین بازیگر زن در مجموعه کمدی گرفت.

«خانم میزل شگفت انگیز» برای اینکه در خانه نشینی کمی بخندیم انتخاب خوبی است.

۶. این ما هستیم

شاید برایتان عجیب باشد که از دیدن یک زندگی معمولی که گاهی اتفاق خاصی هم در آن نمی‌افتد حسابی لذت ببرید، اما سریال «این ما هستیم» دقیقاً همین کار را می‌کند. سریالی که درباره یک خانواده امریکایی ساخته شده و آنقدر ماجراهایش به زندگی روزمره خانواده‌ها نزدیک است که دلتان می‌خواهد پشت سر هم قسمت‌هایش را ببینید. برای همین می‌تواند در این روز‌ها انتخاب خوبی برای وقت گذرانی باشد. «این ما هستیم» درباره یک زن و شوهر جوان است که منتظر به دنیا آمدن سه قلوهایشان هستند.

۷. سرقت پول

هنوز در جو «ژوکر» هستید؟ پس بد نیست بنشینید به تماشای سریال «سرقت پول». سریالی که کم و بیش تم «ژوکر» را دارد؛ شورش علیه سرمایه داری. سریالی اسپانیایی که سه فصل پخش شده از آن حسابی دل طرفدارانش را به دست آورد و به یکی از جذاب‌ترین سریال‌های مهیج تبدیل شد. داستان درباره شخصی معروف به «پروفسور» است که برای سرقت از ضرابخانه اسپانیا یک نقشه دارد و ۸ نفر را برای پیش بردن نقشه‌اش دور هم جمع می‌کند، به آن‌ها آموزش می‌دهد و کارشان را آغاز می‌کنند. داستان بسیار هیجان انگیز است و ماجرا‌های عاشقانه و شخصی هرکدام از شخصیت‌ها به قصه تنوع می‌دهد و نمی‌گذارد خسته شوید.

۸. چیز‌های تیز

اگر از طرفداران داستان‌های روانشناختی و مرموز هستید سریال «چیز‌های تیز» هم گزینه خوبی است. سریالی که براساس کتابی به همین نام ساخته شد و ابتدا قرار بود فیلم باشد، اما پیچ و خم داستان باعث شد به جای فیلم یک سریال ساخته شود. داستان درباره زن روزنامه نگاری است که بعد از چند سال به شهر محل تولدش بازمی گردد تا ماجرای یک جنایت را دنبال کند و مجبور می‌شود با خانواده‌اش روبه رو شود.یک رویارویی که برای او ماجرا‌های زیادی همراه دارد. مادری عجیب و غریب، ناپدری سست و مرعوب و خواهر ناتنی که یا فرشته است یا شیطان. داستان درباره قتل چند دختر نوجوان است که سرنخی از قاتل‌شان پیدا نمی‌شود، اما در خلال دنبال کردن قاتل ما به نکته‌هایی درباره زندگی این روزنامه نگار و خانواده‌اش هم می‌رسیم. اما باید بدانید یک پایان عجیب در انتهای سریال منتظر شماست.

۹. شکارچی ذهن

«شکارچی ذهن» از آن سریال‌هایی است که حسابی ذهن‌تان را درگیر می‌کند، چون قرار است بروید سراغ پرونده قاتلان زنجیره‌ای و متوجه شوید چه چیز‌هایی آن‌ها را به این قتل‌ها رسانده است. سریال براساس کتابی به همین نام ساخته شده و درباره دو مأمور اف بی‌آی است که با همکاری یک روانشناس پرونده قاتلان زنجیره‌ای را دوباره باز می‌کنند و سعی می‌کنند با گفتگو با آن‌ها طرز فکرشان را بررسی و ریشه جنایت هایشان را کشف کنند.

در واقع هر قسمت از سریال به یکی از این قاتل‌ها و جنایت‌هایش اختصاص دارد. ماجرا‌هایی که گاهی حسابی ترسناک است و آزاردهنده، اما روایت جذاب آن‌ها باعث می‌شود تا آخر با سریال پیش بروید. پرونده‌هایی که گاهی دو مأمور اف بی‌آی را هم حسابی درگیر می‌کند و حتی زندگی شخصی‌شان را هم به خطر می‌اندازد.

۱۰. دروغ‌های کوچک بزرگ

این روز‌ها فرصت خوبی است برای اینکه یکی از بهترین سریال‌های چند سال اخیر را ببینید. سریالی درباره دروغ‌هایی که در زندگی می‌گوییم و فکر می‌کنیم ناچیزند، اما تبدیل به یک گوله برف بزرگ می‌شوند و همه چیز را خراب می‌کنند.

«دروغ‌های کوچک بزرگ» درباره چند زن امریکایی است که با هم دوست هستند و هرکدام زندگی خودشان را دارند. با ماجرا‌هایی که با همسر و فرزندان‌شان از سر می‌گذرانند، اما قصه یکی از این زن‌ها یعنی «سلست» زندگی همه آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. «دروغ‌های کوچک بزرگ» درباره جنگیدن است. جنگ‌هایی که زنان پشت سر می‌گذارند. درباره زخم‌هایی که گاهی تا ابد باقی می‌مانند. فصل دوم سریال با بازی درخشان مریل استریپ آغاز شد، اما مانند فصل اول دلچسب نبود. در مجموع «دروغ‌های کوچک بزرگ» برای این روز‌ها انتخاب خوبی است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.